Zpravodaj:

  • Tak jo, vážení, opět jsem změnila design. A tentokrát tu asi zůstane delší dobu, protože se mi líbí. :) Holt mám Danteho ráda.
  • A ještě jedna věc. Mimo knih tu jsou taky herní tipy a triky, co jsem sama z her vyzjistila. A doufám, že vám to pomůže. :)

Září 2009

Robert Asprin - Nástup mýtu, aneb prima dárek pro Aazhe

27. září 2009 v 17:45 | Morgan |  knihy
Třetí kniha z řady mýtu pojednává o velkém Mači na dimenzi Mač a o trofeji, která má sloužit jako dárek pro Aazhe k narozeninám. A ten mají obstarat Tanda a Skeeve, jenže, to by nebylo jen tak, aby se něco nezvrtlo. Ve chvíli, kdy se Tanda a Skeeve chystají ukrást trofej, zjistí, že jim byla ukradena přímo před nosem. Ukradli ji Veygussané, což je jeden ze dvou národů, žijících na Mači. Ten druhý jsou Mocarlané. Tanda je zajatá a Skeeve se vrací na Tulp, svou domovskou dimenzi, aby Aazhovi řekl, co se stalo. Společně se vydávají Tandu zachránit, ale nakonec se z toho vyvyne Mač versus Veygus i Mocarlo, protože Aazh se dozví, že trofej má být dárek pro něj k narozeninám.
Aby Aazh a Skeeve sehnali tým, vydávají se na Bazar na Paklu, kde se dá najít všechno. A tak se k nim přidávají obr a gargoyl. Společně se vrací na Tulp, kde si chtějí vypůjčit dospělého draka, jenže ten usnul a nehodlá se hned tak probudit. A tak nakonec přiberou do týmu ještě BAdexeho, což je generál obrany v Posiltském království a Skeevova draka Glípa, protože v týmu musí být jedna jízdní potvora.
Po třiceti dnech tréninku se vrací na Mač, kde se odehrává mač. Hra je dosti brutální a nakonec to dopadá tak, že se náš tým rozdělí na tři. Každý má půlku míče, kterí předtím Badexe přetne a dají gol. No, dvě půlky dají gol, protože ta třetí je ve skutečnosti právě ta slavná trofej, kvůli které to celé začalo a která byla ceou dobu zakopaná pod hřištěm. A celé dobrodružství dopadá dobře, protože všichni bezpečně utečou zpět do dimenze Tulp.

Robert Asprin - Zrození mýtu, aneb další pěkná šlamastika

23. září 2009 v 22:06 | Morgan |  knihy
Další, v pořadí druhá kniha ze série Mýtus, s názvem Zrození mýtu, aneb další pěkná šlamastika, pojednává o tom, jak Skeeve na Aazhovu radu zkouší přijít k místu dvorního čarodeje v zemi Posilltum. Toto se mu podaří, jenže je tu další problém - Obrovská armáda, která se chystá na Posilltské království zaútočit. Dvorní čaroděj Skeeve a jeho učitel Aazh, který se maskuje za jeho učně, jsou vysláni, aby katastrofě zabránili. Vydávají se tedy na místo, kde je armáda a berou si s sebou draka Glípa. Na místě,kde je armáda potkají Tandu, což je demonka a stará kamarádka našich hlavních hrdinů. Společně se vydávají na Paklu, kde je známý Bazar vedený Dably. Chtějí si najmout armádu, ale celé se to zvrtně, takže jejich armáda se skládá z jednoho impa, gargoyla, salamandra Berferta, demonky Tandy, lučistníka z Lukly, Aazhe, draka Glípa a samotného Skeeva, na kterého jsou házena všechna velká rozhodnutí. Skupinka si vymyslí plán, který se tak jako tak zvrtne a také se ukáže, že armáda bojuje jen proto, aby splatila dluhy. Nakonec to dopadne tak, že se celá armáda stane obyvatelstvem v Posilltském království a její velitel Velký Julek se stane válečným poradcem. Celé to končí dobře a také směšně, což je hlavní pointa, protože knihy od Roberta Asprina jsou vždy vtipné.
Vřele doporučuju, takže pokud nemáte co číst, rozhodně neváhejte a přečtěte si Zrození mýtý, poté, co samozřejmě přelouskáte Další prima mýtus.

Robert Asprin - Další přima mýtus

23. září 2009 v 21:46 | Morgan |  knihy
Tak tahle kniha jmenuje Další prima Mýtýs a pojednává o mladém čaroději Skeevovi, který se nejprve chce stát zlodějem, ale nakonec skončí jako čaroděj. Jeho mistr je ale zabit a Skeeve se setkává s Aazhem, který je Pervekt, řečený pervers, nebo také můžete říci, že je demon. Spolu cestují na Bazar na Pakle, což je jedna dimeze, kde se dá sehnat prakticky všechno a prodávají tam Dablové. Skeeve tam nedopatřením získá draka, kterého si zamiluje, jako výsledně. Ale počkejte, jak proti tomu bude nadávat Aazh a to hlavně v dalších dílech. Ale to předbíhám. Prostě, tihle dva a ještě jednorožec a drak, kde přišli k jednorožci, to si již nepamatuju, ale to je fuk, tak tahle skupinka, ti porazí Is'tvana, což je nějáký magor a pravděpodobně, pokud mě paměť neklame, tak ten, co zabil Skeevova prvního učitele.
Jak jsem řekla, tenhle díl si moc nepamatuju, tak nic moc podrobného nečekejte, ale nebojte, další díly budou popsané lépe. K tomuto dílu vám tedy již napíšu jen jedno, a to, že si to rozhodně musíte přečíst, je to dokonalá kniha. :)