Zpravodaj:

  • Tak jo, vážení, opět jsem změnila design. A tentokrát tu asi zůstane delší dobu, protože se mi líbí. :) Holt mám Danteho ráda.
  • A ještě jedna věc. Mimo knih tu jsou taky herní tipy a triky, co jsem sama z her vyzjistila. A doufám, že vám to pomůže. :)

Robert Asprin - Zrození mýtu, aneb další pěkná šlamastika

23. září 2009 v 22:06 | Morgan |  knihy
Další, v pořadí druhá kniha ze série Mýtus, s názvem Zrození mýtu, aneb další pěkná šlamastika, pojednává o tom, jak Skeeve na Aazhovu radu zkouší přijít k místu dvorního čarodeje v zemi Posilltum. Toto se mu podaří, jenže je tu další problém - Obrovská armáda, která se chystá na Posilltské království zaútočit. Dvorní čaroděj Skeeve a jeho učitel Aazh, který se maskuje za jeho učně, jsou vysláni, aby katastrofě zabránili. Vydávají se tedy na místo, kde je armáda a berou si s sebou draka Glípa. Na místě,kde je armáda potkají Tandu, což je demonka a stará kamarádka našich hlavních hrdinů. Společně se vydávají na Paklu, kde je známý Bazar vedený Dably. Chtějí si najmout armádu, ale celé se to zvrtně, takže jejich armáda se skládá z jednoho impa, gargoyla, salamandra Berferta, demonky Tandy, lučistníka z Lukly, Aazhe, draka Glípa a samotného Skeeva, na kterého jsou házena všechna velká rozhodnutí. Skupinka si vymyslí plán, který se tak jako tak zvrtne a také se ukáže, že armáda bojuje jen proto, aby splatila dluhy. Nakonec to dopadne tak, že se celá armáda stane obyvatelstvem v Posilltském království a její velitel Velký Julek se stane válečným poradcem. Celé to končí dobře a také směšně, což je hlavní pointa, protože knihy od Roberta Asprina jsou vždy vtipné.
Vřele doporučuju, takže pokud nemáte co číst, rozhodně neváhejte a přečtěte si Zrození mýtý, poté, co samozřejmě přelouskáte Další prima mýtus.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.