Zpravodaj:

  • Tak jo, vážení, opět jsem změnila design. A tentokrát tu asi zůstane delší dobu, protože se mi líbí. :) Holt mám Danteho ráda.
  • A ještě jedna věc. Mimo knih tu jsou taky herní tipy a triky, co jsem sama z her vyzjistila. A doufám, že vám to pomůže. :)

Říjen 2009

Mary Higgins Clarková - Krása přiníší smrt

8. října 2009 v 23:20 | Morgan |  knihy
Tato kniha se odehrává v detektivním prostředí a zároveň v soudním. Hlavní hrdinkou je Kerry McGrathová, která po nehodě své dcery vidí, když dceru vodí na kontroly k plastickému chirurgovi Charlesovi Smithovi, dvě rozdílné ženy, které ale vypadají naprosto stejně. Kerry si to srovná s deset let starým případem zabité dívky, nesoucím název Růže pro mrtvou.
Kerry začíná pátrat a odhaluje, že do vězení byl poslán nevinný muž a že ani doktor Smith, jenž se jeví jako potenciální vrah není ten, kdo Suzannu Reardonovou zabil. Ale kdo to tedy je? Je to snad bohatý Jimmy Weeks, který je souzen ohledně nějákých nekalostí s penězi a jenž byl přítelem Suzanny? A to i přes to, že byla ženatá se Skipem Reardone, který byl obviněn z její vraždy a je ve vězení a který je zamilovaný do Beth, o které se dlouho neví, protože je to dvousečná zbraň.
A nebo je to snad Jason Arnott? Znalec umění a samouk v hudbě? Jason Arnott je zloděj, který vykrádá domy přátel poté, co si je prohlédne na nějákém večírku. Shodou okolností byl v domě Suzanny v době vraždy. Ale byl to on, kdo je za její smrt zodpovědný? A nebo říká pravdu, když tvrdí, že ji nezabil? A jakou roli hraje podivný rámeček s fotkou a dva vzácné starožitné šperky?
A kdo nakonec zabil Charlese Smitha, když se rozhodl přiznat k tomu, že u soudu lhal? Kdo nechce, aby se zjistilo, že má ve smrti Suzanny prsty? Přečtěte si knihu a uvidíte sami...
Nebudu prozrazovat, kdo je vrah, ale povím vám, že budete naprosto překvapeni, protože takový obrat čekat nebudete. Až do poslední chvíle není jasné, kdo je vrah a ani není jasné, kdo ke komu patří, je to zvláštn, ale tato kniha vás prostě donutí, abyste ji dočetli. Mno, ale volba, jestli se do toho pustíte, je samozřejmě na vás. :)

William Shakespeare - Sen noci Svatojánské

4. října 2009 v 11:55 | Morgan |  knihy
Já vím, obal té knihy není v moc doblé kvalitě, ale s tím bohužel nic nenadělám. Pokud byste někdo našel lepší, hoďte mi odkaz a já to předělám. Ale nebudu přece psát o obalu, místo toho se zaměřím na obsah. Takže, Sen noci svatojánské od Shakespeara pojednává o tom, jak mohou být cesty lásky nevyspytatelné. Hermia je zaslíbena Demetriovi, ale miluje Lysandra. Lysandr miluje Hermii, ale Hermiin otec jim nepřeje. A do Demetria je zamilovaná Helena, jenže její láska není opětovaná. Dále tam pak je ještě jeden pár, ale toho se to něják moc netýká, ti budou svoji a nikdo jim v ničem nebrání.
Hermia a Lysandr se rozhodnou utéct z Athén, kde se to odehrává. Dostanou se do lesa, kde se rozhodnou odpočinout si. Mezitím ale vládci víl a skřítků - Titania a Oberon, se spolu hádají, protože Titanie si vydržuje lidského chlapce. A dopadne to tak, že Oberon chce Titanii přinutit, aby se chlapce vzdala pomocí štávy z jedné květiny. A tak pošle vtipálka Puka, aby mu ji obstaral. Ale než se Puk vrátí, Oberon zpozoruje Demetria a za ním klopýtající Helenu, jak se snaží dostihnout Hermii a Lysandra. A dostane nápad, že potře víčka Demetriovi, aby se zamiloval do heleny, takhle ta rostlina totiž funguje.
Když se Puk vrátí, Oberon mu poví o svém plánu a pak jde potřít víčka Titanii. Jenže puk to celé poplete a potře víčka Lysandrovi a ten se probudí zrovna ve chvíli, kdy se na něj dívá Helena. A jelikož šťáva z květiny funguje tak, že se člověk zamiluje do prvního, kterého uvidí poté, co se probudí, zamiluje se Lysandr do Heleny.
Ještě v mezičase zkoušejí řemeslníci divadlo. A jednomu z nich nadělí Puk oslí hlavu. A právě tohoto muže spatří Titania a začne ho hýčkat.
Potom se příběh vrací k Oberonovi, který zjišťuje, jak to vtipálek Puk popletl a snaží se napravit chybu. Nakonec, po obrovské hádce po Helenu mezi Lysandrem a Demetriem, kterému byly mezitím také již potřeny víčka, aby se zamiloval do heleny. Nakonec jsou ale oči Lysandra vyčištěny a on znovu miluje Hermii, která nic z toho nechápe, stejně jako Helena, která si myslela, že se proti ní všichni spykli.
Nakonec to ale dopadne dobře a Všichni se popárují tak, jak to má být. Na svatební hostině jim řemeslníci hrají divadlo o Phyramovi a Thisbě. A na závěr se usmíří Titania s Oberonem a vtipálek Puk zůstane vtipálkem.

Tato hra od Shakespeara je napsaná opravdu dobře. Myslím, že ze všech, co jsem zatím četla, je napsaná nejlépe. Verše se hodně rýmují a není to jak třeba v Hamletovi, kde se verše rýmují jen opravdu výjmečně. Rozhodně doporučuju, ale pravdou je, že vám doporučuju i toho Hamleta. :)