Zpravodaj:

  • Tak jo, vážení, opět jsem změnila design. A tentokrát tu asi zůstane delší dobu, protože se mi líbí. :) Holt mám Danteho ráda.
  • A ještě jedna věc. Mimo knih tu jsou taky herní tipy a triky, co jsem sama z her vyzjistila. A doufám, že vám to pomůže. :)

John Flanagan - Hraničářův učeň: Rozvaliny Gorlanu

8. ledna 2010 v 14:10 | Morgan |  knihy
První díl o mladém hraničáři Willovi od austraulského spisovatele Johna Flanagana pojednává o tom, jak se mladý Will stává učněm hraničáře Halta. Hraničářů se všichni bojí a to proto, že jsou to záhadní lidé, o kterých se toho moc neví. Tohle si zpočátku myslí i Will, než zjištuje, že to jsou kecy a že hraničáři jsou fajn. Will trénuje své schopnosti coby hraničáře a dostátá se na sněm hraničářů. Cestou potkají s Haltem Haltova bývalého učně Gilana. Společně prožijí dobrodružství na pláních, kde se snaží uštvat a zabít dvě poslední Kalkary. Potvory, které jsou něco mezi obrovskými opicemi a mohutnýma medvědama. Nakonec to dopadne dobře.
Kniha je poutavě napsaná a má rychlý spád. Já, jako milovník fantasy, touhle knihou, resp. ságou úplně žiju. V knize se pořád něco děje, což je dobře, ale nejlepší na tom je, že se u toho člověk i nasměje. I ty nejvážnější bitvy, nejnapínavější okamžiky, jsou podány tak, že se prostě musíte smát. Opravdu znám jen málo knih, které jsou takhle napínavé a vtipné zároveň. A ještě menší množství z nich je v žánru fantasy. Takže, pokud máte rádi fantasy, rozhodně doporučuju. :) Neváhejte a přečtěte si to. Věřím, že se vám to bude líbit. A já slibuju, že sem postupně přidám všechny díly. Zatím jsou do češtiny přeložené čtyři a na konci prázdnin by měl být pátý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.