Zpravodaj:

  • Tak jo, vážení, opět jsem změnila design. A tentokrát tu asi zůstane delší dobu, protože se mi líbí. :) Holt mám Danteho ráda.
  • A ještě jedna věc. Mimo knih tu jsou taky herní tipy a triky, co jsem sama z her vyzjistila. A doufám, že vám to pomůže. :)

Kai Meyer - Piráti z Karibiku: Běžci po vlnách

6. července 2010 v 15:55 | AnnElfwind |  knihy
Piráti z Karibiku - Běžci po vlnách
Jolly je pulec a umí běžeto po hladině vody. Posádka, u které je, napadne španělskou galeonu, jenže se ukáže, že je to past a celá posádka je napadena jedovatými pavouky. Jediná Jolly se zachrání. Ovšem jeden pavouk se jí schová do tašky a nakonec ji kousne.
Je zachráněna farmářským chlapcem Munkem. Shodou okolností se ukáže, že chlapec také umí chodit po vodě. Jolly zůstává s chlapcem na farmě jeho rodičů, jenže pak se objeví záhadný obchodník s duchy a Jolly s Munkem se dozvídají o Víru.
Ostrom, kde přebývají je napaden Acherusem a Munkovi rodiče jsou zabití. Dívka a chalpec se pak s obchodníkem s duchy vydají do Nové Providence, kde Jolly doufá, že z krále pirátů Kenndrica vyrazí něco o útoku na lod jejího kaptána. Jenže její plán zkrachuje, protože tam je Soledad, dcera bývalého krále pirátů a chce Kenndrica zabýt.
Obě jsou pak nuceny utéct, protože se jim plán nezdaří. Nová providence je napadena španělskými loděmi a jen málokomu se podaří utéct.
Jolly s ostatními utečou na lodi kapitána Walkera, který se s niimi nakonec spřátelí. Jsou pronásledováni ale jinou lodí. A když pak na palubě najdou černého pasažéra v podobě Griffina, které je Jollyin kamarád, tak se nejdřív naštvou, ale pak ne.
A vůbec, co to kecám, zatím pronásledovaní nejsou. Nejdřív si to přihasí do Tortugy, kde doufají, že se od starého šiče vlajek dozvědí něco o pavoukovi, který Jolly kousnul, ale marně. Další nadějí je orákulum, ale i to sklame, protoože se z něj vyklube Hexhermetický červotoč.
Červotoče vezmou s sebou, ale nakonec jsou nuceni ho zavřít do klece, protože sežere skoro všechnu zásobu dřeva na opravy. A teprve ted jsou pronásledováni. Pronásledují je lovci odměn, které za nimi poslal král pirátů. Pokusí se pronásledovatele setřást na mělčinách, ale musí svést boj a Griffin je smeten přes palubu. Jolly skočí za ním, protože ho nechce stratit, jenže než se vrátí na palubu, tak lod odpluje a oni jsou ponecháni na milost a nemilost moři.
Mezitím ostatní plují do Aelenia, kde prý najdou nějáké odpovědi, jak porazit vír. A klíčem k tomu josu právě pulci. A obchodník s duchy nechce riskovat, že je ztratí oba. Jenže, je obchodník opravdu tím, kým se zdá? (Poznámka by AnnElfwind)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.