Zpravodaj:

  • Tak jo, vážení, opět jsem změnila design. A tentokrát tu asi zůstane delší dobu, protože se mi líbí. :) Holt mám Danteho ráda.
  • A ještě jedna věc. Mimo knih tu jsou taky herní tipy a triky, co jsem sama z her vyzjistila. A doufám, že vám to pomůže. :)

Simon R. Green - Cesty po kterých jsme se nevydali

9. ledna 2011 v 13:38 | AnnElfwind |  knihy
Cesty po kterých jsme se nevydali
Kniha pojednává o soukromém detektivovi Johnu Taylorovi, který působí na Noční straně, což je fiktivní a nadpřirozená část Londýna. Do jeho kanceláře přijde chlap, který pronásledován svými já z budoucnosti, ale i minulosti. Taylor se snaží mu pomoct a nakonec se to povede, ale celou dobu nad všemi vysí hrozba Lilith - první Adamovy ženy, která byla odvrhnuta a vyhnána z Ráje. Lilith stvořila Noční stranu a také ji může zničit. Pokud se Taylorovi nepodaří zjistit, jak jí v tom zabránit.
Společně s Tommym a Suzie se tedy vydává za Časem, aby je poslal do minulosti, až ke zrodu Noční strany. Čas je tam tedy pošle, ale něco se pokazí, protože skončí v šestém století. Vypadá to, že si někdo hrál a chtěl, aby skončili tam, kde jsou. Vydávají se do exklusivního klubu, který existuje již hodně dlouho a potom pokračují do nejstarší hospody. Tam se setkají s Merlinem, jehož srdce v budoucnu chybí.
Údajně mu ho vzala čarodějka Nimue, ale ukáže se, že to byli oni tři, i když s její pomocí. Jeho srdce potřebují, aby se dostali ještě dál do minulosti. Všecno se ovšem zvrtne, když se Tommy obrátí proti nim. Taylor tedy zruší jeho spojení s minulostí a pošle ho zpět do budoucnosti, či součastnosti, záleží na úhlu pohledu. Zbylí dva pak vezmou mrtvou Nimue a Merlinovo srdce a použijí jej, aby se dostali hlouběji do minulosti. Žel, dostanou se jen do druhého století.
No, nedá se nic dělat. Na skládce se tam zbaví mrtvého těla i srdce, které se tímto počinem úplně vybilo a znovu jdou do klubu. Narazí tam na Poseidona, udělají bordel, celý klub zdemolují a následně se znovu vydají do nejstarší hospody na Noční straně. Tentokrát ji vlastní nějácí dva, takoví pofidérní, já jim nikdy nevěřila.
Jelikož Taylor a Suzie potřebují pomoct, a jelikož si vzpoměli na Lovce Herna, a jelikož ho ti dva z tý putyky náhodou znají, dovedou je k němu. Jenže, ukáže se, že mu prodávali oběti na jeho lovy a hony. To se samozřejmě Taylorovi a Suzie nelíbí. Začnou se s ním prát, ale akorát dostanou nakládačku. Ve výsledku je Suzie odvlečena na hranice Noční strany a Taylor musí projít Hernovým honem a vyhrát, aby je oba zachránil.
Hon začíná a Taylor utíká. Herne ho ale nakonec dohoní. Ovšem, to nezná Taylora, tenna něho ušije boudu a shodí ho z jeho měsíčního oře, či co to bylo za potvoru. Sám na ni nasedne a tryskem, ne, spíš rychleji, uhání k Noční straně. Vyhraje. Ale Herne se nehodlá vzdát. Pronásleduje ho i do města, ale to ho zlomí a stane se z něj to, co Taylor zná z budoucnosti/součastnosti…
Objeví se posel bohů, či co. A ten jak Taylora, tak Suzie uzdraví a pošle je ještě mnohem dál do minulosti. Až do doby zrodu Noční strany.
Ocitnou se v temném lese, na okraji čtvercové mýtiny, kterou Lilith udělala, aby na ní Noční stranu stvořila. Všude jsou jenom zvířata. Ovšem, pak se tam objeví andělé. Jeden z nebe a druhý z pekla. Ve výsledku naše dva dobrodruhy posednou, aby jim propůjčili svou moc, protože jinak by Lilith nebylo možné zastavit.
Pak se objeví Lilith a její děti. A Lilith stvoří nádherné město. Ovšem je to jen zidealizovaná její fantasie, lidé, až by se tam nějácí usadili, by ho pak stejně museli přebudovat.
Taylor a Suzie se vydávají dovnitř nově utvořeného města. Cestou k jeho středu jsou napadání Lilithinými dětmi, ale díky síle andělů, kteří jsou v nich, se jim je podaří snadno přemoci. Dostanou se až k samotné Lilith a chtějí ji zastavit, domluvit jí a podobné. Ovšem v té chvíli se andělé vymknou kontrole. To ale Taylora i Suzie naštve a vypudí je ze svých těl.
A tak ti dva zůstávají sami proti všemocné Lilith. A jak ji teda porazí? Niják, ovšem povede se jim ji oslabit. Díky Taylorově schopnosti. Vysaje z ní její energii. A nechá ji tam, zesláblou. A díky tomu ví, jak ji mohou porazit i v budoucnu. Vrátí se tedy do budoucnosti a tam čekají, co bude dál.
Je to skvělá kniha a všem ji doporučuju. Není nad pořádnou fantasy psycho sekárnu s cákanci krve na každým kroku! A navíc, je to velice vitpně napsaný! Rozhodně to vyzkoušejte! Myslím, že za pokus nic nedáte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.