Zpravodaj:

  • Tak jo, vážení, opět jsem změnila design. A tentokrát tu asi zůstane delší dobu, protože se mi líbí. :) Holt mám Danteho ráda.
  • A ještě jedna věc. Mimo knih tu jsou taky herní tipy a triky, co jsem sama z her vyzjistila. A doufám, že vám to pomůže. :)

4story

Obecné

24. ledna 2011 v 21:45 | AnnElfwind
   Ve hře jsou celkem tři světy. I když zatím jsou spuštěné jen dva a vůbec se neví, jestli ten třetí vůbec někdy spustí. Tento třetí svět by se údajně měl jmenovat Gor a z toho, co vím, by tam měla být poušť.

Derion:
   Jeden ze dvou spuštěných světů. Tento svět je hlavně proty, co chtějí magii, ale i nemagické postavy se zde snadno uchytí. Tento svět je plný zelené a všude jsou takový modré lucerničky. Ale platí to jen pro jeho startovní část. Derion se rozkládá i na nehostiných pláních Nezaku, či mokřadech a ruinách Tiberedu... A mnoha dalších částech...

Valorian:
   Země bojívníků, kde se kouzlům opravdu moc nedaří. POkud to ve Valorianu chcete jako kouzelník někam dotáhnout, musíte být opravdu houževnatí. Nejlépe se zde ale vede bojovníkům.
   NIcméně, startovní město je mírně chaotické. Ano, uznávám, že pokud jste nikdy nehráli za Derion, tak vám to tak nepřijde, ale pokud znáte startovní město Derionu, dáte mi zapravdu.

Válečné oblasti:
   Ve 4Story jsou k nalezení i takzvané Válečné oblasti. Tyto oblasti slouží přimárně k tomu, aby zde obě země vedly válku, i když, je pravdou, že většinou to je tak, že oblast drží buď jedna, nebo druhá strana.
   Sekundární funkcí těchhle oblastí jsou jisté úkoly/questy.
   Obšem tyto questy jsou pěkně nevděčná práce. I když se jedná jenom o ty, co jsou ve Válečných oblastech. Nejhorší to je, když tam je narváno lidmi z opačné země, než jste vy.
   Proto doporučuji co nejdříve a nejrychleji splnit úkoly, které tam máte a pak vypadnout. Nejlepší čas je kolem páté hodiny ranní. To tam skoro nikdo není. Já to tak jednou udělala a vyplatilo se mi to.

Pečetě:
   TY jsou questy, které můžete až do určitého levelu dělat stále znova. Vhodné, když nemáte zrovna žádné questy, co by pohnuly dějovou linkou. Dosáhnete tak potřebného levelu rychleji, než kdybyste jen takna pas blind zabíjeli potvory.
   Ovšem úplně jinou kapitolou jsou pečetě z válečných oblastí. Takovým doporučuju se vyhnout. Protože než je jednonu uděláte, tak vás dvacetkrát zabijou. A kdo vás zabije? Opačná země, než jste vy.
   To je potom lepší dělat trochu déle pečetě pro nižší level a pak rovnou ty, co jsou pro vyšší. Vyhnete se tak pečeťování ve válečné oblasti. Jistě, trvá to trochu dýl, než když to děláté ve válečné oblasti, ale vpodstatě to zabere méně času, protože vás co minutu někdo nezabije.

Jakou postavu?

24. ledna 2011 v 21:35 | AnnElfwind
   Lukostřelec:
   Velice dobrá postava. Jediná, která po jednom stisknutí tlačítka střílí nepřetržitě šípy. Vhodná pro boj zdálky, ale i na blízko. Schopná používat krátké, ale i dlouhé meče. Jak jednoruční, tak obouruční. Velice dobrá volba, když už jste vyšší level. Zprvu se vám sice pozdávat nebude, ale věřte, že je to opravdu dobrá volba.
   Ovšem nedoporučuju používat základní zbraně z obchodů. Mají slabý útok. Raději si najděte vlastní zbraň a vylepšete si ji. Nebo si kupte zbraň už vylepšenou od jiného hráče.
   Dále má lukostřelec tu výhodu, že jako jediný může získat schopnost, kterou když aktivuje, tak pokaždé, když se do něj soupeř netrerí, tak se sám automaticky zraní za určitý počet životů. A tato hodnota s přibývajícím levelem vaší postavy stoupá.

Bojovník:
   Pokud raději rubete do soupeře sekerou, či prostě máte rádi boj zblízka, určitě zvolte bojovníka. Kdykoli totiž dostane zásah, utrpí jen minimální zranění. Můžete buď bojovat se štítem, nebo zvolit obouruční zbraň.

Kněz:
   Jediná postava, která se dovede uzdravit kouzlem a může si zvednout maximální počet životů/many. Na určitou dobu. Jako jediná může kouzlit na ostatní. A také je jediná, kdo se může v něco proměnit. Konkrétně v havrana. Může tedy letět a dostane se i na místa, kam jiní nemohou.
   Ovšem nedokáže se maskovat a pokud je zasažena, ztrácí velký počet životů. Jednotka je ale hodně dobře využitelná pro skupiny hráčů, které se drží pohromadě. A to především pro její schopnost hromadného uzdravení, kdy uzdraví všechny členy skupiny v blízkém okolí.

Stínový běžec:
   Vhodný pro tichý útok, ale snadno zranitelný, enboť jeho kožené brnění není moc kvalitní. A lukostřelba mu taky moc nejde. Jednotka to není špatná, ale nikdy bych ji nedoporučila začínajícímu hráči. Takovým bych spíše doporučila lukostřelce či bojívníka. Ovšem tato jednotka má zase na druhou stranu jako jediná dlouhotrvající neviditelnost, která je omezená jen množstvím many, kterou jednotka má.

Zaříkávač:
   Má schopnost ovládat zvířata - vždy jen jedno. A ta zvířata bojují po jeho boku. Zvířata musí snášet takoé škody, které protivník způsobuje, ale jejich útok je celkem veliký. Oproti tomu útok samotného zaříkávače je až žalostně malý.
   Ovládání zaříkače je celé o dobré kordinaci, vhodné pro pokročilé hráče, kteří už se vyznají.
  
Kouzelník:
   Slabá varianta kněze. Má možná trochu silnější útoky, ale jsou až žalostně podobné knězovým. A ani schopnost uzdravovat nemá. Není to dle mého názoru moc dobrá jednotka. Ale zase, pokud nějáký expertní hráč hledá výzvu, tak proč ne, že... Ovšem musí si uvědomit, že kouzelník vyžaduje expertní schopnosti a dobrou znalost hry.
   Pokud jste tedy začátečníci, rozhodně si tuhle postavu neberte a nedělejte stejnou chybu, jako já, která jsem si naivně kouzelníka vzala...
 
 

Reklama