Zpravodaj:

  • Tak jo, vážení, opět jsem změnila design. A tentokrát tu asi zůstane delší dobu, protože se mi líbí. :) Holt mám Danteho ráda.
  • A ještě jedna věc. Mimo knih tu jsou taky herní tipy a triky, co jsem sama z her vyzjistila. A doufám, že vám to pomůže. :)

knihy

Simon R. Green - Ostřejší než hadí zub

19. ledna 2011 v 19:56 | AnnElfwind
Ostřejší než hadí zub
John Taylor se vrátil z minulosti s tím, že asi ví, jak porazit Lilith. Ovšem dozvídá se, že jeho sekretážka Cathy byla unesena. Vypraví se ji tedy společně se Suzie Brokovnicí hledat. Vzhledem k tomu, že je v baru u Podivínů, když se to dozví, tak Alex, majitel baru, jim ukáže tajnou cestičku, která vede sklepem. Jsou totiž obklíčeni lidmi od Autorit - lidí, kteřá rádoby říká Noční stranu. Alex je vyvede sklepem, kde spí Merlin Zplozenec Satanův, až ke dveřím, které vedou tam, kam chtějí, aby vedli.
John a Suzie jimi projdou a ocitnou se v blízkosti Doormousova shopu, kde prodává dveře, které vedou všude možně. A oni projdou dveřma, které vedou k Nekropoli. I když je cestou zaujmou dveře s nápisem Nebe a Peklo. Ale ty nehrají žádnou důležitou roli. Projdou tedy k Nekropoli, když to nejde až do ní a tam se setkají s Břitvákem Eddiem. Zjistí, že Cathy je na hřbitově Nekropole, což je v dimensionální kapce.
Eddie svými břity otevře do téhle kapsy cestu a oni vejdou. Narazí tam na Tommyho Zapomění a Sandru Šanci. Ti tam pořádají piknik a pak se tam zjeví vizuální záznam Walkera, který má momentálně práci v Ulici Bohů. Ten jim oznámí, že tam všichni zahynou a s Lilith se vypořádají Autority. Ovšem, nepočítal s Britvákem Eddiem. A když je potom Cathy osvobozena, snaží se všichni dostat z dimensionální kapsy pryč. Nakonec se jim to společnými silami povede.
Rozdělí se a Suzie, Břitvák a spol jsou vysláni k Podivínům, aby si tam udělali základnu. Taylor se vydává do Ulice bohů, aby s epodíval na tu spoušť. A pokud se nepletu, Tommy jde s ním. Najdou tam naprostý chaos a zasypanýho Walkera. Hlas Autorit. Vezmou ho k Podivínům a Taylor se pak vydává najít mrtvého chlapce. Najde ho v jakýmsi baru a že prý potřebuje jeho pomoc. Ten tvrdí, že se mu to docela určitě nebude líbit a má vlastně pravdu, ale nakonec se nechá uvrtat.
Spolu se vypraví kamsi do robotáren, kde má být údajně k nalezení Julius Advent. Viktoriánský dobrodruh a v součastné době novinář, nebo něco na ten způsob. Najdou ho a při té příležitosti osvobodí skupinu pracujících víl. Potom společně s Adventem a Mrtvým chlapcem Taylor vyvolá anděla, který mu dluží službičku. A tu si teď Taylor vybere. Chce, aby ho anděl poslal do budoucnosti, kde je Noční strana zničená a přežilo jenom pár jedinců. Stane se tak a Taylor se ty přeživší vydá hledat, aby se jich mohl zeptat, jak vlastně byla, nebo bude, to záleží na úhlu pohledu, Noční strana zničena.
Dozví se, že to způsobil on a Lilith, když proti sobě štvali své armády a nakonec se navzájem zabili, za pomoci Mluvící pistole. Zbraně, která byla vytvořena z Lilithina žebra, tak, jak byla Eva stvořena z Adama. A že oni pak Mluvící pistoli našli a namontovanou na Suzie ji poslali zpět do minulosti, aby Taylora zabila, protože si myslí, že jeho smrt je jediné řešení.
Potom posílají Taylora zpět do "přítomnosti", ale seknou se a on se tam objeví až týden poté, co zmizí. Prvně se vydá do obchodu se zrcadly, aby se skrze ně mohl podívat, jak si jeho druhové vedli. Zjistí, že to není nejhorší. Potom se s nimi opět spojí a chce kontaktovat Autority a ať mu prý Walker domluví setkání. Jenže se ukáže, že Autority Noční stranu zaprodali Lilith. Takže oba musí prchat. Walker se vrátí do Podivínů a Taylor skrze členskou kartu přivolá Tommyho. Společně se pak vydají do Svatého Judy, kde tušijou jednu silnou Mocnost, co žila v křišťálové síni v podzemí pod Noční stranou. Jenže se ukáže, že je to srab. Takže ho tam nechaj, jenže tam na ně čekaj lovci odměn a chtějí Taylorovu hlavu. To se jim získat nepovede, ale Tommy je vážně zraněn. Pak se tam objeví Suzie a Taylor otevře průchod k Podivínům, který předtím vytvořil Eddie a který se nestihl ještě úplně uzavřít.
Tommyho tam dají do pořádku a teď si uvědomuju, že to možná mohlo být opačně, že nejdřív byl Juda a pak až Autority, ale nevím. No, to je fuk. Každopádně, pak se všichni dají v rámci mezí do pořádku a jdou do posledního odboje a skupinka jich se snaží dostat do Stínopádu, kde sídlí Starý otec Čas, protože je to právě on, kdo má Mluvící pistoli. Ale Jediný Taylor se dostane na metro, ostatní se snaží udržet haldy Lilithiných přisluhovačů, aby mu koupili čas. Nastoupí do vlaku a nechá se odvézt k Času. I když po cestě ho napadají všemožné síly, kterým jde o jeho život.
Nicméně, bezpečně se tam dostane a po troše dohadování mu Čas tu pistoli dá. Ale jenom proto, že za ním přišlo jeho já z budoucnosti a řeklo mu, aby tak učinil. A potom se Taylor i s pistolí ocitá před rozbořenou věží otce Čas, která sloužila jako vstup do jeho sídla. A co se nestane, na Taylora tam čeká Lilith. Ovšem, ta nepočítá s tím, že by se Taylor obrátil proti ní a pistoli přiměl, aby se sama zničila... Což on samozřejmě udělá. Chce ho potom ovládnout tím těžším způsobem, ale to jí překazí Sběratel. Který se přidal k poslednímu odporu. A Taylora odtamtud oveze v jakýmsi podivným vehiklu k Podivínům.
Z těch, co doprovázeli Taylora do Stínopádu se vrátila jenom Suzie. Ale aspoň někdo. A potom dostanou spásný nápad, jak Lilith zapudit jednou provždy. A sice invokace Babalon. Díky ní se Lilith dostala do materiálního světa, jak byla vypuštěna z Limbu a díky ní může být do Limbu zase zavřena. Invokaci provedli Walker, Sběratel a Taylorův otec, Lilithin ex-manžel. A vzhledem k tomu, že Lilith probudila mrtvé, VŠECHNY mrtvé, tak si pro Taylorova otce jenom jednoduše dojdou.
A tak se ti tři pustí do obrácené invokace Babalon, respektive do jejího dokončování. Jenže Lilith mezitím přijde. Postaví se jí nejprve Merlin, ale je udolán. A to docela snadno, vzhledem k tomu, že Lilith našla jeho srdce. A použila ho proti němu. Pak proti ní povstane Taylor, ale málem se mu to nepodaří. Nicméně, přispějí mu na pomoc Alex a Suzie. A tak se jim ji podaří zadržet na dost dlouho, aby bylo možné dokončit otevření dveří do Limbu. A Lilith je tam vtažena. I když, když už tam skoro je, je potřeba, aby ji tam někdo strhl. A ten někdo bude v Limbu uzavřen nažvdy.
Původně se tohohle úkolu měl ujmout sám Taylor, ale nakonec se toho zhostí jeho otec. A tak je spolu se svou ex-manželkou navždy uzavřen v Limbu. A tímto aktem je valstně budoucnost, kde je Noční strana v troskách a lidstvo vpodstatě vymřelý druh, zažehnána.

Simon R. Green - Cesty po kterých jsme se nevydali

9. ledna 2011 v 13:38 | AnnElfwind
Cesty po kterých jsme se nevydali
Kniha pojednává o soukromém detektivovi Johnu Taylorovi, který působí na Noční straně, což je fiktivní a nadpřirozená část Londýna. Do jeho kanceláře přijde chlap, který pronásledován svými já z budoucnosti, ale i minulosti. Taylor se snaží mu pomoct a nakonec se to povede, ale celou dobu nad všemi vysí hrozba Lilith - první Adamovy ženy, která byla odvrhnuta a vyhnána z Ráje. Lilith stvořila Noční stranu a také ji může zničit. Pokud se Taylorovi nepodaří zjistit, jak jí v tom zabránit.
Společně s Tommym a Suzie se tedy vydává za Časem, aby je poslal do minulosti, až ke zrodu Noční strany. Čas je tam tedy pošle, ale něco se pokazí, protože skončí v šestém století. Vypadá to, že si někdo hrál a chtěl, aby skončili tam, kde jsou. Vydávají se do exklusivního klubu, který existuje již hodně dlouho a potom pokračují do nejstarší hospody. Tam se setkají s Merlinem, jehož srdce v budoucnu chybí.
Údajně mu ho vzala čarodějka Nimue, ale ukáže se, že to byli oni tři, i když s její pomocí. Jeho srdce potřebují, aby se dostali ještě dál do minulosti. Všecno se ovšem zvrtne, když se Tommy obrátí proti nim. Taylor tedy zruší jeho spojení s minulostí a pošle ho zpět do budoucnosti, či součastnosti, záleží na úhlu pohledu. Zbylí dva pak vezmou mrtvou Nimue a Merlinovo srdce a použijí jej, aby se dostali hlouběji do minulosti. Žel, dostanou se jen do druhého století.
No, nedá se nic dělat. Na skládce se tam zbaví mrtvého těla i srdce, které se tímto počinem úplně vybilo a znovu jdou do klubu. Narazí tam na Poseidona, udělají bordel, celý klub zdemolují a následně se znovu vydají do nejstarší hospody na Noční straně. Tentokrát ji vlastní nějácí dva, takoví pofidérní, já jim nikdy nevěřila.
Jelikož Taylor a Suzie potřebují pomoct, a jelikož si vzpoměli na Lovce Herna, a jelikož ho ti dva z tý putyky náhodou znají, dovedou je k němu. Jenže, ukáže se, že mu prodávali oběti na jeho lovy a hony. To se samozřejmě Taylorovi a Suzie nelíbí. Začnou se s ním prát, ale akorát dostanou nakládačku. Ve výsledku je Suzie odvlečena na hranice Noční strany a Taylor musí projít Hernovým honem a vyhrát, aby je oba zachránil.
Hon začíná a Taylor utíká. Herne ho ale nakonec dohoní. Ovšem, to nezná Taylora, tenna něho ušije boudu a shodí ho z jeho měsíčního oře, či co to bylo za potvoru. Sám na ni nasedne a tryskem, ne, spíš rychleji, uhání k Noční straně. Vyhraje. Ale Herne se nehodlá vzdát. Pronásleduje ho i do města, ale to ho zlomí a stane se z něj to, co Taylor zná z budoucnosti/součastnosti…
Objeví se posel bohů, či co. A ten jak Taylora, tak Suzie uzdraví a pošle je ještě mnohem dál do minulosti. Až do doby zrodu Noční strany.
Ocitnou se v temném lese, na okraji čtvercové mýtiny, kterou Lilith udělala, aby na ní Noční stranu stvořila. Všude jsou jenom zvířata. Ovšem, pak se tam objeví andělé. Jeden z nebe a druhý z pekla. Ve výsledku naše dva dobrodruhy posednou, aby jim propůjčili svou moc, protože jinak by Lilith nebylo možné zastavit.
Pak se objeví Lilith a její děti. A Lilith stvoří nádherné město. Ovšem je to jen zidealizovaná její fantasie, lidé, až by se tam nějácí usadili, by ho pak stejně museli přebudovat.
Taylor a Suzie se vydávají dovnitř nově utvořeného města. Cestou k jeho středu jsou napadání Lilithinými dětmi, ale díky síle andělů, kteří jsou v nich, se jim je podaří snadno přemoci. Dostanou se až k samotné Lilith a chtějí ji zastavit, domluvit jí a podobné. Ovšem v té chvíli se andělé vymknou kontrole. To ale Taylora i Suzie naštve a vypudí je ze svých těl.
A tak ti dva zůstávají sami proti všemocné Lilith. A jak ji teda porazí? Niják, ovšem povede se jim ji oslabit. Díky Taylorově schopnosti. Vysaje z ní její energii. A nechá ji tam, zesláblou. A díky tomu ví, jak ji mohou porazit i v budoucnu. Vrátí se tedy do budoucnosti a tam čekají, co bude dál.
Je to skvělá kniha a všem ji doporučuju. Není nad pořádnou fantasy psycho sekárnu s cákanci krve na každým kroku! A navíc, je to velice vitpně napsaný! Rozhodně to vyzkoušejte! Myslím, že za pokus nic nedáte.

Robert Asprin - Mýtus nebo mystifikace aneb mezi neperfektními pervekty

25. listopadu 2010 v 15:35 | AnnElfwind
Mýtus nebo mystifikace aneb mezi neperfektními pervekty
Aazh se vrátil na Perv, svou rodnou dimenzi, a Skeeve se ho vydává hledat, aby ho přivedl zpět.
Jediné, co si s sebou bere, je malá lahvička s džinem, kterého kdysi získal na bazaru na Pakle. 
Skeeve je na Pervu poprvé a tudíž teprve poznává, že tu platí pravidlo, že čím hrubější jste, tím dále se dostanete. Ovšem, nesmíte to přehnat, protože jinak vás zabásne policie.
Skeeve má s policijí párkrát oplétačky. Tu první hned první den, co se na Perv dostane. Právě proto, že se chová moc slušně.
Potom si najme taxík a jeho řidiče jako průvodce. Řidič je zaveze do hotelu, ze kterého si Skeeve udělá svoji základnu pro výpravy za znovunalezením Aazhe.
Setká se s pouličním prodavačem Džejárem, který ho pak vytáhne ze rvačky, do které se dostane poté, co se opije. Oba dva je zatkne policije a jsou vyslýcháni. Policije je nakonec pustí s tím, že si Skeeva, který již není maskovaný jako Pervekt, proklepne.
Potom se Skeeve rozloučí s Džinem a pak si v bance vyřídí kreditku. Nezdá se vám to? Nedivte se. V knihách série mýtus jsou tyto věci normální. Pak s Džejárem uzvaře obchod. Za 25% zisku mu dá kapitál, aby mohl začít podnikat.
Nakonec dostane konečně rozum a najme si boddyguarda. Bodyguard se jmenuje Paška. Spolu pak jdou do Skeevova hotelu, kde na něj čeká policie. Skeeve je zabásnut a na stanici se dohádá s policií. Poté, co se dozví, že byl zabásnut proto, že Džejárovi umožnil podnikání a ten se rozhodl podnikat nelegálně.
Udělá jim tam bordel a nakonec je tedy propuštěn. S tím, že se má okamžitě spakovat a Perv opustit. Skeeve se tedy vrací do hotelu, kde na něj čeká Paška. Spolu se dohodnou, že si ji najme, aby mu pomohla s královnou Bolehlavou v jeho rodné dimenzi Tulp.
Jdou tedy do Skeevova pokoje, aby si mladík zabalil. Jaké je ovšem Skeevovo překvapení, když tam narazí právě na Aazhe. Nakonec si to spolu vyjasní. A Aazhovi málem vypadnou oči z důlků, když se dozví všechny novinky. Ovšem nejvíc ho překvapí, když Skeeve oznámí, že má kreditní kartu.
Cituji:
"Všechno jsem už vyřídil, řekl jsem. "Nic k placení už není... protože jsem musel platit dopředu."
"To sedí," zabručel Aazh. "Pokud nejsi VIP nebo někdo takovej, tak se chovej stejně."
Byla to dobrá možnost, a tak jsem pokušení neodolal.
"Samozřejmě, že příště, až tu budu, to bude pro mě nejspíš snadnější... teď když tu mám úvěr a kreditní kartu."
"Jaký příště? Myslel sem, žes řek, že policie..."
Náhle se mu řetězec myšlenek přetrhl. Otočil se a naklonil nade mě.
"KREDITNÍ KARTU? Jakou kreditní kartu? Kdo ti co o kreditkách řek?"

A pak je ještě jedno překvapení. Aazh a Paška jsou vzdálení příbuzní. A nemají se rádi. A oba budou ve skvadře, která jde proti Bolehlavě, protože Skeeve si Pašku na tuto akci najal.

P.S. Teď jsem si uvědomila, že Aazh se nepíše Aazh, ale Aahz... Tak to ignorujte. Stejně to budu psát furt špatně. Znám se. Protože se mi to tak víc líbí. Ignorujte to. Navíc, v obou případech by se to četlo stejně.

Už se nemůžu dočkat, až si půjčím další díly mýtu. Nemůžu se toho nabažit. Kupodivu mám i docela chuť si znovu pujčit první díl. A asi to udělám. :D

Mary Higgins Clarková - Pod rouškou noci

11. září 2010 v 19:46 | AnnElfwind
Pod rouškou noci
Sraz absolventů ze Stonecroftské střední po dvaceti letech, pět mrtvých žen, které spolu sedávaly u stejného stolu v jídelně, dvě zbývající. Sedm vyznamenaných a jeden vrah.
Také jeden dvacet let starý případ mladé ženy ubodané v posteli, v domě, kde dřív žila jedna z absolventek - Laura.
Jean někdo posílá výhružné vzkaty, které se týkají její dcery Lily, kterou dala hned po narození k adopci.

Všichni absolventi se sejdou v hotelu Glen-Ridge, kde se oslavuje, a podobně. Jean se seznámí s detektivem Samem Deeganem.

Dějí se podivné věci a je nalezeno tělo Helen Whelanové. Byla ubodaná stejným způsobem, jako před dvaceti lety Keren Sommersová v bývalém domě Laury.
A máme tu první zmizelou. Je jí Laura. Ztratí se a nikdo neví, co s ní je. Jean mezitím chodí další anonymní faxy týkající se její dcery Lily.
Zmizí i Robby Brent, jen aby byl po několika dnech nalezen ubodaný v kufru svého vlastního auta na dně řeky. Mezitím se Jean snaží vypátrat, kdo chce ublížit její dceři.
Zamotá se do toho novinaříček Jake Perkins. Fotí kde co a má vlezlé otázky.
Nicméně je to ale on, kdo odhalí, kde Lauru drží. Ale to už je skoro pozdě, neboť v té době má vrah ve svých rukách i Jean a Lily/Meredith.
Policie naštěstí dorazí včas a všechno dobře dopadne.

Vrahem je Sova a pokud jste jako já, do poslední chvíle nevíte, kdo to je. I když, je pravda, že já to tentokrát podvědomě věděla. Nicméně, skvělé čtení, pokud máte rádi detektivky. Celý příběh je mnohem zamotanější, než popisuji, ale ono se to holt popisuje špatně. Doporučuju vám to přečíst. Já se toho nemohla nabažit.

Kai Meyer - Piráti z Karibiku: Běžci po vlnách

6. července 2010 v 15:55 | AnnElfwind
Piráti z Karibiku - Běžci po vlnách
Jolly je pulec a umí běžeto po hladině vody. Posádka, u které je, napadne španělskou galeonu, jenže se ukáže, že je to past a celá posádka je napadena jedovatými pavouky. Jediná Jolly se zachrání. Ovšem jeden pavouk se jí schová do tašky a nakonec ji kousne.
Je zachráněna farmářským chlapcem Munkem. Shodou okolností se ukáže, že chlapec také umí chodit po vodě. Jolly zůstává s chlapcem na farmě jeho rodičů, jenže pak se objeví záhadný obchodník s duchy a Jolly s Munkem se dozvídají o Víru.
Ostrom, kde přebývají je napaden Acherusem a Munkovi rodiče jsou zabití. Dívka a chalpec se pak s obchodníkem s duchy vydají do Nové Providence, kde Jolly doufá, že z krále pirátů Kenndrica vyrazí něco o útoku na lod jejího kaptána. Jenže její plán zkrachuje, protože tam je Soledad, dcera bývalého krále pirátů a chce Kenndrica zabýt.
Obě jsou pak nuceny utéct, protože se jim plán nezdaří. Nová providence je napadena španělskými loděmi a jen málokomu se podaří utéct.
Jolly s ostatními utečou na lodi kapitána Walkera, který se s niimi nakonec spřátelí. Jsou pronásledováni ale jinou lodí. A když pak na palubě najdou černého pasažéra v podobě Griffina, které je Jollyin kamarád, tak se nejdřív naštvou, ale pak ne.
A vůbec, co to kecám, zatím pronásledovaní nejsou. Nejdřív si to přihasí do Tortugy, kde doufají, že se od starého šiče vlajek dozvědí něco o pavoukovi, který Jolly kousnul, ale marně. Další nadějí je orákulum, ale i to sklame, protoože se z něj vyklube Hexhermetický červotoč.
Červotoče vezmou s sebou, ale nakonec jsou nuceni ho zavřít do klece, protože sežere skoro všechnu zásobu dřeva na opravy. A teprve ted jsou pronásledováni. Pronásledují je lovci odměn, které za nimi poslal král pirátů. Pokusí se pronásledovatele setřást na mělčinách, ale musí svést boj a Griffin je smeten přes palubu. Jolly skočí za ním, protože ho nechce stratit, jenže než se vrátí na palubu, tak lod odpluje a oni jsou ponecháni na milost a nemilost moři.
Mezitím ostatní plují do Aelenia, kde prý najdou nějáké odpovědi, jak porazit vír. A klíčem k tomu josu právě pulci. A obchodník s duchy nechce riskovat, že je ztratí oba. Jenže, je obchodník opravdu tím, kým se zdá? (Poznámka by AnnElfwind)

Thomas Brezina - Dotek anděla

16. dubna 2010 v 14:34 | AnnElfwind

Dotek anděla
Populární zpěvák Matt M má mít koncert na Trafalgar Square a potom párty v hotelu, který na náměstí je. A v hotelu pracuje nevlastní teta patnáctileté Amy, která Matta naprosto a bezvýhradně zbožňuje. Teta amy dovolí jít do hotelu, protože tam Matt bude a Amy chce jeho autogram.
Matt má ale toho dne ráno interview s reportérkou Louisou Nisonovou a ta zavede řeč na téma jisné Naomi. Matt se rozčílí a celý den je napružený. A poslední kapka přeteče, když v hotelovém pokoji na Trafalgar Square narazí na svého manažera Roberta Daltona, kterého viní z toho, že Louisa věděla o Naomi. A Matt začne být nepříčetný.
Když osoba, kterou Amy nadevše zbožňuje vtrhne do místnosti, kde Amy leští sklenice, celá šílená, Amy se nejprve lekne. Potom ale Mattovi vyčte, že ji zklamal. Nato se ten sebere a vyběhne z hotelu zadním vchodem, kde čeká jeho auto.
Amy uteče domů a potom se v televizi dozví, že měl Matt nehodu. Následující noci se u její postele oběví anděl s černými křídli. Tím andělem je Matt.
Amy zjistí, že je jediný člověk, který anděla Matta může vidět. A smíří se i s tím, že je jediná, kdo mu může pomoci. Aby se Matt probudil z komatu, musí mu zbělet křídla, jenže je to zapeklitý oříšek.
Navíc v Amyině škole se má pořádat ples. A ještě k tomu jim ředitel určil, že mají odpracovat deset hodin dobročinných prací. Amy se rozhodne, že bude s Tanjou navštěvovat dívku, která nemluví. Nikdo neví proč. Amy se tam něco zdá divné, takže když už Matt začíná být zoufalý a myslí si, že mu křídla nezbělejí v termínu, pošle ho Amy tam.
Předtím se na ni ještě ovšem sesipou reportéři, takže jim utíká. Ovšem nakonec jí Matt poradí, ať si domluví interview s Louisou Nisonovou a že u toho má být taky jeho manažer Robert Dalton. Stane se a s Mattovou pomocí vypráví Amy příběh o tom, co se vlastně v hotelu na Trafalgar Square seběhlo, že Matt vyrazil za Naomi, ale že měl nehodu.
Amy se pak za naomi vydává. Společně s Louisou a Robertem Daltonem. A samozřejmě Mattem, který je jako anděl doprovází. Povede se jim ji zachránit před krutým člověkem, u kterého žije. A díky tomu Mattovi zbělají další pera na křídlech, ale stále to není dost.
Amy je donucena se na chvíli uklidit z Londýna do Skotska, aby jí dali pokoj fotografové, ale ještě poradí Mattovi tu věc s tou němou dívkou. Matt se tedy vydává to Jacquellinina domu a snaží se zjistit, proč nemluví. Zjistí, že má hrůzu z pokoje, ve kterém se žehlí. A snaží se zjistit proč.
Nakonec se mu s ní povede navázat kontakt ve snách a řekne jí, aby nakreslila, co se jí stalo. Jacquelline to udělá a vyjde na světlo, že ji sexuálně obtěžoval její otec. Jacquellin a její maminka od něj tedy odejdou. Odveze je sanitka a první slovo, které Jacquellin pronese je Maminko.
Nicméně ani to nestačí. A zdá se, že Matta nakonec návrat mezi živé nečeká. Na řadu přichází ples v Amyině škole. Když dívka na ples odchází, zanechá na klavíru lístek se zprávou, že by si s Mattem chtěla zatancovat. A proč tu zprávu nechá zrovna na klavíru? Protože tam jednou spolu zpívali. Tedy, Matt zpíval a Amy hrála.
Sejdou se tedy na plese a v prázdné učebně hudebky se jim splní to, co chtěli. Mohou se jeden druhého dotknout. Matt ji políbí, jenže pak kouzlo okamžiku pomine a Matt zmizí. Amy tedy jde zpět na ples, ale je smutná. A dává svoje emoce najevo tancem.
Matt se vrátí nad oceán, kam ho brali jeho rodiče, když byl malý. Tedy, jeho adoptivní rodiče, protože jeho pravou matkou je právě ta Naomi. A tam jim nakonec odpustí. Celý příběh končí tak, že Amy volá Tanja, aby si pustila televizi. Když to udělá, dozví se, že Matt se probral z komatu a že zpívá o andělovi jménem Amy.

Robert Asprin - Zrýdný mýtus aneb jak se to málem nevyplatilo

4. dubna 2010 v 22:57 | AnnElfwind
Zrádný mýtus, aneb jak se to málem nevyplatilo
Tento díl začíná tak, že se Skeeve snaží vplížit zpět do domu, protože se odtamtud vyplížil bez svých osobních strážců. Nicméně, nepodaří se mu to, protože ho zmerčí právě jeden z nich.
A ten mu řekne, že ten druhý se právě hádá s Aazhem o tom, že nechal utéct zákazníky. Teda, potom, co ho vypeskuje za to, že byl venku sám.
Skeeve se teda vydává uklidnit hádku a dozví se přitom, že ti tři, kteří zmizeli, vlastně z přijímacího pokoje nikdy neodešli. A tady si Skeeve uvědomí, že místo dvou cest ven, jsou vlastně tři. Ještě tam jsou dveře za závěsem. Které vedou do nějáké neznámé dimenze.
Mno, pak se do toho připlete nějáká kontrolová organizace, která říká, že je předpis, který říká, že Skeeve a ostatní mají za ty tři odpovědnost, protože byli v jejich domě a taky, že ti tři byli součástí jakýhosi podvodu.
Jsou tři možnosti, buď se naše parta vystěhuje z bazaru na Pakle a už tam nebude mít přístup, nebo můžou zaplatit částku a pokutu, kterou mají ti tři na svědomí, což není po chuti Aazhovi, nebo ty tři můžou přivést, aby se ze svých zločinů zodpovídali sami.
Samozřejmě, že vyhraje tahle možnost, jenže, Aazh se rozhodne, že půjde do neznámé dimenze sám a knockoutuje Skeeva ranou do hlavy. Když se Skeeve probere, sklání se nad ním Marfa a Aazh je pryč. Rozhodnou se tedy nějákou dobu počkat, jestli se vrátí zpátky i s uprchlíky, jenže čekají několik dní a nic. Rozhodnou se tedy, že se za ním vydají. A sice, vydají se tam Kvido, Marfa a Skeeve. Frigo počká na Tanandu a Kulíka, aby je pak poslal za nimi.
Pak se tam oběví jedna taková dívka a řekne jim, že Aazh je odsouzen za vraždu. A kdesi cosi. Nakonec se ukáže, že dívenka je jednou z těch uprchvílků, díky kterým se do tohohle maléru vlastně celá prata dostala.
Domluveno dojednáno, vyrážejí ti tři na cestu. Nejdřív nikoho nepotkají, ale pak se tam objeví takoví dva a zjistí se, že jsou ve světě upírů. A když je Skeeve chce zamaskovat, aby taky vypadali jako upíři, zjistí, že jsou tam jenom velice slabé siločáry a že je tudíž prakticky bez magie.
Něják to ale zvládnou a dostanou se do města Krv. Tam najdou dispečera, ke kterému je navedli ti dva, které potkali cestou. Ten vyslechne jejich problém a poradí jim, aby vyhledali Hafhaf Škrábaly. To jsou vlkodlaci a jsou prý výborní ve stopování. Jak řekne, tak udělají.
Jenže na cestě za Hafhafy je znovu zastihne ta holka. Chce mluvit se Skeevem a toho se jí dostane. Nakonec od ní Skeeve vymámí šáteček, dozví se, že ten dotyčný upír, kterýho měl Aazh zabít, je stále naživu a že ho dívka opravdu nemíní vydat. Ještě než dívka zmizí, prozradí, že se jmenuje Leona.
Naše skupinka tedy pokračuje k Hafhafům, kde se snaží vyřešit problém, Hafhafové jim nakonec doporučí vlkodlaka Pepiho. Nicméně, strhne se všechno možný, protože u Hafhafů na půdě se ukrýval právě ten upír, kterého hledají - Viky. Samozřejmě upláchne.
Jenže, Pepi je daleko. Nicméně Hafhafové slíbí, že ho za nimi pošlou. Skupina se totiž dozvěděla, že Aazhova poprava má být další den o půlnoci. Pro upíry v poledne, protože ti to mají trošku naopak, víme?
No, to je samo sebou, že se ženou zpátky do Krve. A tam přemýšlí, jak Aazhe zachránit z vězení. Vzhledem k nedostatku siločar jsou odkázáni na Marfin létající opasek. A ten je dopraví k vězení, kde Aazhe drží. Jenže, vězení je živé. Je to vlastně kamenná živá dračí hlava.
Naštěstí, Skeevovi se povede nalézt slabinu, když zjistí, že hlava může slyšet. Donutí tedy Aazhe, aby mluvil. Je jedno o čem, ale aby mluvil. A dopadne to tak, že se hlavně začnou klížit oči. V momentě, kdy zívne, Aazh vyskočí a chytí se provazu, který s sebou ti tři mají. Mno, a začnou klesat.
Skončí na zemi. No, Marfa zůstane ve vzduchu, protože ten opasek, jaksi mu holt nefunguje ovládání. Jenže, pak se tam objeví Viky a zaječí, že vězeň utekl. Zběsilá honička v ulicích Krve začíná. A skončí v jedné z těch slepých. Naštěstí se ale ve správnou chvíli oběví Tatanda a Kulík a ti zařvou, že uprchlíci utíkají na opačnou stranu.
A společně se pak všichni vrací k Dispečerovi, kde si zřídili základnu, aby vykoumali, jak lapit Vikyho a dokázat Aazhovu nevinu. Nakonec vyšlou Dispečera Viléma, aby obstaral převleky. Normální, protože nedostatek siločar značně snižuje Skeevovu sílu, víme?
No, a takhle naparádění s Pepim, který konečně dorazil, se vydávají po stopě Leony, jejíž šátek Skeeve získal. A dojdou k takovýmu jakýsimu domu. A do něj jdou ale pouze Tananda, Kulík, Kvido a Aazh. Marfa a Skeeve čekají venku, aby tři uprchlíci nepláchli. Samozřejmě, že přitáhne dav čumilů. A pak Dispečer přitáhne svědky.
Nicméně, pak se boj přesune na střechu, kam Viky vyvleče Leonu. Hodí ji na Aazhe a snaží se uletět, protože narozdíl od těch druhých dvou, je upír. Jenže, přesně ve správnou chvíli se oběví silná siločára a Skeeve je opět schopen použít svoje schopnosti, prakticky naplno. A honička ve vzduchu začíná.
Chvíli to trvá, ale pak se Skeevovi povede Vikyho chytit. A zjistí, že ten upír je sotva starší, než on. A že brečí. (Brečící upír, no viděli jste to?) Mno, tak si sednou, upír na chrliče, Skeeve na střechu a probírají to.
A dopadne to tak, že vlastně nakonec Aazh a Skeeve tu pokutu zaplatí, protože je to mizernejch dvacet zlatejch. No jo no, holt nikoho nenapadlo zeptat se na výši sumy, kteoru tak něják, se kteoru podváděli. A tak to prostě chodí. Jo, ještě, na závěr, Aazh napevno zatluče dveře, které do té mysteriozní dimenze - Limbu - vedou.

Sir Arthur Conan Doyle - Sherlock Holmes: Pes Baskervillský

2. dubna 2010 v 12:45 | AnnElfwind
Pes Baskervillský
Za Sherlockem přichází pan doktor Mortimer s podivným případem. Přináší pověst o hrozném psu, který pronásleduje rod Baskervillů. A také přináší zprávy o úmrtí Charlese Baskervilla za velmi podivných okolností. Zemřel prý děsem a díky slabému srdci. Něco ho pronásledovalo.
A doktor Mortimer má strach o Henryho Baskervilla, který se má nastěhovat do rodinného sídla v Dartmooru. Holmes se případu ujímá, ale chce mluvit i se sirem Henrym.
Na druhý den tedy přijdou oba. Rozebírají případ a Holmes se dozví, že Henrymu někdo ukradl úplně novou botu. Domluví se, že se sejdou na obědě, protože Holmes potřebuje jště přemýšlet.
Jenže, místo přemýšlení se Holmes a Watson vydávají za svými klienty a sledují je. Zjišťují, že nejsou jediní, kdo ty dva sleduje. Ovšem Holmes toho dotyčného vyplaší a tak jediné, co ví, je to, že ten muž měl fousy.
Potom si dají oběd a ještě je do toho zapleten dopis, který je vystříhaný z novin. Ukáže se, že bota se vrátila, ale že zmizela jedna stará, černá. Proč asi?
Výsledně je domluveno, že Watson pojede společně s pány do Dartmooru a Holmes zůsatne v Londýně, protože má ještě nějáké případy.
Na konci týdne tedy tři pánové odjedou. Přijedou do Dartmooru a nakonec i na zámek Baskervillů, který na ně ale večer působí velmi ponuře.
Následující den začne Watson navazovat přátelské styky s lidmi, kteří tam žijí. Potká Stapletona, který je přírodozpytec a také jeho sestru. Seznámí se s Franklandem, který má na střeše dalekohled. A uslyší hrozivé vytí psa baskervillského. Se sourozenci Stapletonovými se poté seznamuje i sir Henry a zamiluje se do Stapletonovy sestry.
A aby to všechno bylo ještě komplikovanější, z Princetownu uteče nebezpečný trestanec Selden. Prý se schovává na blatech. Další záhadou je, kam se komorník Barrymore každou noc krade a proč. Watson ho sleduje a zjišťuje, že dává svíčku do okna, ze kterého je vidět celá blata.
Následujícího rána to poví siru Henrymu a spolu se rozhodnou, že to vypátrají. První noc nemají štěstí, ale další ano. Dozvídají se, že trestanec Selden je mladší bratr manželky komorníka Barrymora. Barrymorovi řeknou, že si o tom popovídají následující den a pošlou ho do postele. Sami ovšem vyrážejí na blata odhodlaní trestance chytit. Ovšem nezadaří se jim. Jediné, co zaslechnou, jsou táhlé zvuky, které vydává ta údajná baskervillská psí potvora.
Vrací se tedy s nepořízenou na zámek. Cestou se ale Watsonovi naskytne pohled na postavu s orlím nosem, která stojí na skalisku a za ní je měsíc. Není to nikdo zdejší a dva společníci si jsou jistí, že Selden to být nemůže, protože je od toho místa moc daleko.
Následující den ovšem zahajuje Watson pátrání. Na stopu ho přivede pan Frankland, který mu říká, že viděl chlapce, jak na blata nese jakýsi raneček, patrně s jídlem. Domnívá se, že jde o někoho, kdo nosí jídlo Seldenovi, ale vzhledem k tomu, že Seldenovi nosí jídlo Barrymore, si Watson domyslí, že musí jít o člověka, kterého minulou noc viděl na blatech.
Vydává se tedy v chlapcových stopách a nalézá obydlenou chýši. Jenže nikdo v ní. Jen ten ranec. Prohledá ho a pak čeká, kdy se vrátí neznámý. Jaké je ovšem jeho překvapení, když uslyší Holmesův hlas, jak mu doporučuje, aby z té chýše vylezl, že venku je nádherně.
Watson se tedy dovídá, že Holmes byl na blatech celou dobu a že pátral na vlastní pěst. Ještě, než se Watson vydal hledat člověka, kterého v noci viděl, ovšem šel do Coombe Tracey, kde vyhledal jistou Lauru Lyonsovou, která prý měla mís schůzku se zavražděným sirem Charlesem v hodinu jeho smrti. Ale že na tu schůzku nešla.
Další článek, který tedy zapadá do Holmesovy skládačky. A ještě se Watson dozví, že slečna Stapletonová je ve skutečnosti Stapletonovou manželkou, ne sestrou. Holmes a Watson probírají případ téměř do noci, ale pak se zase ozve vytí psa Baskervillského a také pronikavý výkřik někoho.
Oba dva běží na místo, odkud se to ozývá v domění, že přijdou pozdě a že sir Henry už bude mrtvý. Opravdu najdou mrtvolu, ale když ji otočí obličejem k sobě, zjistí, že to není Henry, ale ten trestanec Selden, který na sobě má staré Henryho šaty, které Henry dal Barrymorovým a ti Seldenovi.
Holmes tedy přikračuje k radikálnímu řešení. Chce to celé rozlousknout již následující den. Ovšem pak k mrtvole na blatech přichází pan STapleton, jeho údiv ve tváři, když zjišťuje, že je to ten trestanec Selden nelze přehlédnout. Holmes povídá, že se oba dva vracejí zítra do Londýna, že v tomto stádiu budou užitečnější tam.
Pak jdou na zámek a tam s Henrym povečeří. V portrétu proradného sira Huga poznají Stapletona, čímž zapadne do Holmesovy skládačky další dílek. A kluh kolem vraha se začíná uzavírat. Mezi Watsonem a Holmesem již není žádné tajemství, že jejich pachatel je Stapleton.
Následující den dají Henrymu instrukce, podle kterých má jít ke Stapletonovým na večeři, tam má jet, ale zpět má jít pěšky. Sami jdou na nádraží, kde kolem páté přijede z Londýna detektiv Lestrade. Jdou k domu Stapletonových a čekají, až odtamtud Henry vyjde. Jenže nepočítají s mlhou.
Henry opouští dům a kráčí po cestě směrem k zámku. Mine úkryt našich tří pozorovatelů a pak to přijde. Holmes uslyší dusot obrovských tlap po cestě. Okamžitě jsou připravení pálit, ale díky mlze se zvíře oběví až v poslední vteřině. Je pokryto pekelným ohněm a má krvavé oči. Detektivové jsou ochromeni, ale nakonec se vzpamatují a vystřelí po něm. Zvíře je zraněno a to je utvrdí v tom, že to není žádný přízrak.
Ženou se tedy za ním a vidí, jak skáče na sira Henryho. Holmes ale naštěstí vystřelí včas a zvíře zabije. Nechají Henryho tam, aby se alespoň trošku vzpamatoval a vydávají se zpět ke Stapletonovu domu, aby zatkli pana vraha. Jenže v domě najdou jen svázanou paní Stapletonovou. Odvážou ji a ona jim ukáže tajnou cestu doprostřed Grimpenských bažin, kde byl prý přechováván pes. Dojdou tam, najdou v bahně ztracenou Henryho černou botu a usoudí, že Stapleton zahynul v bažině. Dojdou ale až doprostřed a tam najdou starý domek a krabičku s fosforovou mastí, či co to je.
Záhada je rozřešena a Watson s Holmesem se vrací na Baker Street. Uplynulo mnoho času od doby, kdy řešili případ rodu Baskervillů, jenže jsou tu pořád věci, které se musí vysvětlit a tak se Holmes dává do vyprávění. Vysvětluje všechny nejasnosti a objasňuje slepá místa... Poté se oba dva seberou a jdou shlédnout nějákou operu a dát si ve městě večeři.

Daniel Abraham - Stíny v létě

25. března 2010 v 12:51 | AnnElfwind
Stíny v létě
Příběh začíná ve škole, kde se z dětí stanou básníci a každý z nich potom, pokud na to má, spoutá Andat. A kdo na to nemá, dostane cejch, čímž je mu zabráněno dědit rodinný majetek, ale také je pak mimo rodinné spory a ti, co si na ten majetek dělají zuby, ho nemusí zabít.
A pak se zde prolíná několik dějových linií. Zkusím to ale napsat něják tak, aby to šlo pochopit. xD
Faktorka společnosti Marchata Wilsina spolu s jejím majitelem jednají o normálních věcech, když se Wilsin zeptá, zda by mu nemohla zařídit stráž, že se chce vypravit někam ohledně jednoho obchodu, o kterém Amat, tak faktorka, nemá vědět. Amat se z něj snaží něco vypáčit, ale marně, nicméně slíbí, že doprovod zajistí.
Rozhodne se Wilsinovi jako doprovod poskytnout milence svojí učednice Liat - Itaniho. A ten se spolu s Marchatem Wilsinem vydává do chudinské čtvrti, jen aby zůstal stát před jakýmsi domem, kam Wilsin vejde.
Uvnitř domu probíhá jednání ohledně takzvaného Smutného obchodu. A jednají Andat Bez-semen společně s Wilsinem. Dále tam jsou ještě dva muži, ale ti nejsou zas až tak důležití.

Maati je mladý básnický učeň, který se má stát učněm Hešaie, básníka ze Saraykethu, což je město, kde se celý příběh odehrává. Hned na začátku si z něj ovšem vystřelí Hešaiův Andat Bez-semen, protože se vydává za básníka.

Poté, co se Wilsin vrátí z té své tajné pochůzky, je Liat poslána, aby vyslechla Itaniho, který ho doprovázel, protože Amat chce vědět, kam šli. A nakonec se tam sama vydá, jen aby zjistila, že chtějí použít Andat, aby jedna ostrovní dívka - Maj - potratila dítě. Andat Bez-semen chce znemožnit básníka a celé je to také proto, že chtějí, aby se obchod s bavlnou přesunul na sever do Galtu. Za vším jsou příbuzní Wilsina.
Ovšem díky tomu, že se do toho Amat zaplete, je v ohrožení života a musí se skrývat. Nejprve se skrývá u známého, ale potm u jistého Ovi Niita, které vede jeden z bordelů v hebké čtvrti. Tam pro něj dělá účetnictví.
Mezitím se uskuteční slyšení u khaie, což je někdo, jako starosta města. A tam se domluví ten smutný obchod. Liat má jednat s básníkem Hešaiem ohledně podrobností. Ale jsou tam také Maati a Itani. A ti dva se náhodou potkají a zjistí, že oba byli ve škole pro básníky ve stejný čas.
Také se ukáže, že Itani je vlastně Otah a že byl nějákou dobu Maatiho učitelem. A tak se ti dva začnou vídat. A to i poté, co smutný obchod dopadne špatně.
Maj totiž o dítě přijít nechtěla a celé to bylo založeno vlastně na tom, že ovládala jinou řeč,než ostatníí.

A teď se dostáváme k momentu, kdy je po obchodu a Amat zase mimo ohrožení. Nějákou dobu pracuje pro Wilsina, jako by se nic nestalo, nakonec se ale rozhodne, že se domákne pravdy a prahne po spravedlnosti.
Rozhodne se tedy převzít bordel, kde nějákou dobu dělala účty. Je sice nucena nechat zabít původního majitele, ale to je ochotna podstoupit.

A teď je tu to, že se Liat domákne toho, kdo vlastně Itani je a že se znají s Maatim. Otah - Itani - pak jede do vesnice Daie-kvo, který je hlava mezi básníky, aby se s ním poradil ohledně všeho toho humbuku.
V mezičase se Liat a Maati stanou blízkými přáteli, až jsou z nich nakonec milenci a spí spolu. A Hešai, který byl nadně, se trochu zbráborá.

A pak je to celý zamotaný, ale končí to tak, že Amat se povede zničit Wilsinovu společnost, Hešai je zabit Otahem a ostrovní dívkou Maj, kteří spolu pak utečou na loď a plují bůh ví, kam. A Maati se dá dohromady s Liat. Jo, a Andat Bez-semen zmizí navěky. Sarayketh začne díky tomu upadat a vlastně je na pokraji zhroucení.

Moje poznámka: Kniha je dobrá, ale pravdou je, že se nad tím mnohdy musíte opravdu zamyslet, abyste pochopili, co tím chtěl básník říct. Ale každopádně doporučuju. Jo, každou chvíli je tam jiná dějová linie, ale to to dělá právě zajímavějším. Nicméně, myslím si, že autor je buď japanofil, nebo žil nějákou dobu v japonsku, protože používá takový ty příponky. -kya, což by mohlo být něco, jako kun, nebo chan, -cha, což podle mě je něco, jako san, nebo sama a -kvo, což znamená sensei.

Anthony Horowitz - Alex Rider: Hadí hlava

16. března 2010 v 22:17 | AnnElfwind
Alex Rider - Hadí hlava
Alex Rider se vrací z vesmíru a přistává nedaleko pobřeží Austrálie. Tam ho najdou ASIS - Australská jednotka SAS, která ho chce uvrtat do toho, aby jim s něčím pomohl. Nejprve ale přijede Jack Starbrightová, která je Alexovou opatrovnicí.
Alexovi se do toho úkolu od ASIS nejprve nechce, ale když se dozví, že muž, se kterým má pracovat, je jeho kmotr, rozhodne se to přijmout. A tak odlétá do Bangkoku. Ash, jeho kmotr ho vyzvedne na letišti a dobrodružství začíná.
Celý úkol spočívá v tom, že budou vystupovat jako otec a syn a nechají se společností Hadí hlava propašovat do Austrálie, aby odhalili vůdce této společnosti.
Ale než jim jsou vydány falešné doklady, je Alex nějákým zvláštním způsobem přinucen bojovat v aréně, která je součástí společnosti, která je pod kontrolou Hadí hlavy a kde se děje něco nekalého. Alex svého soupeře porazí, ale potom ho chce zastřelit jeden z hodně vysoko postavených členů. Nicméně, vloží se do toho jeden záhadný voják. A Alex uteče.
Další den si to na místo činu jde Ash prověřit a Alex mezitím sleduje tajemnou postavu do kostela, kde je dovlečen do kanceláře asijcké pobočky MI-6, kde je paní Jonesová. A bádá po Berlínské modři, což je bomba. Druhá nejničivější po atomovce. A tajemná postava, kterou Alex sledoval je vlastně Lišák, se kterým trénoval v tréninkovém táboře SAS.
Nakonec je Alex uvrtán, aby dělal dvojitého agenta. Což znamená, že pracuje pro ASIS, ale zároveň se snaží najít pro paní Jonesovou Berlínskou modř. A ještě se dozví, že Hadí hlava je odnož Škorpiona, což je mocná organizace zabijáků.
Poté je Alex poslán za Smithersem, kde dostane nějáké šikovné věcičky, aby se mohl bránit. A pak spolu s Ashem letí do Jackarty. Ale pak jsou ve skladišti firmy Unwin Toys přepadeni jednotkou KOPASUS, což je další odnož obraných jednotek.
Podaří se jim utéct a jsou odvezeni na loď, která je má propašovat do Austrálie, ale jsou odděleni. A v tom skladišti, kde museli strávit noc, přišel Alex o opasek, ve kterém byly šikovné věcičky od Smitherse.
Alex je zavřen do kontejneru, ve kterém má být propašován. Ale Alexovi se povede při vstupu do toho kontejneru dát jednu z výbušných mincí do dvířek, takže až jsou na lodi a daleko od břehu, odpálí ji a uteče. Jenže je na lodi. Ale rozhodne se ji prozkoumat a shodou okolností najde Berlínskou modř. A je tam počítač a on do něj naskenuje v nestřeženém okamžiku svoje otisky, takže je jedním ze dvou lidí, co mají schopnost ji deaktivovat, nebo prostě ovládat.
Tím druhým mužem je Winston Jou, major, který dřív pracoval pro MI-6. A pak se Alex schová v Jouově kajutě, než dojedou do Austrálie. Tam se mu povede utéct, ale pak zavolá Ashovi, jenže zjistí podle toho, jak zaváhal, když spolu mluvili, že patrně pracuje pro Hadí hlavu, neli přímo pro Škorpiona.
Ale pak je chycen a poslán do střediska uprostřed pralesu, kde chtějí prodat jeho orgány. Jenže, Alexovi se povede utéct. Ale zjistí, že hodinky, které k němu měli dovést MI-6, jdou bez baterie. Nicméně, když byl v areálu ASIS, dali mu do boty vysílačku, aby ho netrefili, když ho zkoušeli na minovém poli a ta v té botě pořád byla. A tak ji namontuje do těch hodinek. A pak jenom čeká na MI-6.
Ti dorazí a on jim řekne všechno o Berlínské modři a na co ji chce major Winston Jou použít. Ti ho donutí, aby společně s Lišákem a několika nejlepšími agenty ASIS šel na misi za zneškodněním bomby. Vzhledem k tomu, že je jediný, kdo ji může deaktivovat, nemá jaksi na výběr. Vyskáčkou tedy z vrtulníku a skončí na ropné plošině. Ale tam se rozdělí. Lišák a Alex skončí jinde, než zbytek.
A ti dva jsou právě ti, kdo narazí na řídící centrumm a majora Jou. A spolu s ním je tam Alexův kmotr Ash. Lišák ho zabil, ale Jou je setsakramensky rychlý střelec. A to i přes to, že má velice křehké kosti a jenom menší tlak je může rozbít. Jou tedy postřelil Lišáka. Nezabil ho, ale postřelil. Alex se snaží získat čas mluvením. A díky tomu se mu podaří přežít, než dorazí zbytek skupiny.
Nakonec Alex odpálí Berlínskou modř dřív, než dopluje na místo, kde by vyvolala obrovksou Tsunami, která by zničila polovinu Austrálie. Ale nějáká tlaková vlna se zvedne přece. A ta zabije Majora Jou, který se snaží utéct na lodi.
Vpodstatě to skončí Happy Endem, až na to, že Ash se ukáže jako zrádce. A také to vypadá, že Alex skončil s MI-6, ale vzhledem k tomu, že Horowitz plánuje ukončit tuhle sérii teprve, když Alex oslaví 15. narozeniny, řekla bych, že ho ještě k minimálně jedné misi MI-6 uvrtá.

Robert Asprin - Mýtus v ohrožení aneb zastavená Stázka

6. března 2010 v 12:12 | AnnElfwind
Skeeve bydlí na bazaru na Pakle a pracuje jak pro Mafii, tak pro Dably. A právě jeden z těchhle dablů, konkrétně Ekl, ho pozve na přátelskou partičku dračího Pokeru. A díky nějákému zázraku to Skeeve vyhraje aniž by vůbec měl ponětí, co vlastně dělá. Aazh ho totiž odmítnul naučit dračí poker.
A aby to bylo ještě horší, protože vždycky to je ještě horší, vyhraje zástavu nějákého Hejka, což je malá holka jménem Stázka. Skeeve se vrací se Stázkou domů a tam nastane peklo. Hlavně díky Aazhovi, kterému se Stázka vůbec nepozdává.
A pak Kvido a Frigo, kteří jsou Skeevovi bodyguardi, přivedou Zajdu. Zajda je neteř Dona Bruce, který je mafiánský Kmotr. A který vlastně Skeeva zaměstnává a myslí si, že by Skeeve měl mít milenku. A právě proto mu pošle Zajdu. A s tím Skeeve nesouhlasí, možná právě proto, že je Zajda až moc přítulná.
Ale Zajda nezajda, poté, co obě dvě dívky přijdou do domu, začnou se dít nehorázné věci. Například - Tananda se rozhodne odejít a opravdu to udělá. A poté, co se Skeeve pokouší naučit Marfu kouzlit, odejde i ona. No, chystá se odejít, ale zarazí ji Tananda, která se vrací se zprávou, že na Skeeva poslali Kata. Nejhrozivější potvoru vůbec. A ničitele pověsti zároveň.
A aby to opět bylo ještě horší, přihrne se do toho ještě věc s Bonbon Ante Kidem, který poté, co Skeeve vyhrál proti všem na partii u Ekla, zve Skeeva, aby si Dračí Poker zahrál proti němu. A jelikož je tu ta věc s Katem, odmítnutí absolutně nepřichází v úvahu. Proto se tedy Aazh a ostatní pokoušejí Skeeva naučit alespoň základy Dračího Pokeru s tím, že alespoň neprohraje jako idiot, ale stylově.
Ovšem, ještě než se tohle semele, je tu taková menší příhodička s drakem Glípem. Skeeve ho jde vyvenčit, když se mu tam připletou Zajda a Stázka. A to byste od Glípa nečekali, ale vychrlí po nich oheň, protože chce Skeeva před něčím chránit. Ale před čím? Je to snad Zajda? A tak si Skeeve pozve Dona Bruce, ale od něj se jen dozvídá, že Zajda opravdu Kat není a že je pouze chtěl dát dohromady a chtěl, aby se vzali.
No, a potom je již čas na partii pokeru proti Kidovi. Sázky jsou čtvrt milionu a nakonec se ukáže, že Skeeve vyhrál. Byla to čistě náhoda, ale porazil Bonbon Ante Kida. Ale ještě stále je tu Kat. I když, Skeeve má již tušení, kdo by to mohl být.
Družina se vrací domů a tam jim Skeeve odhaluje, že Katem je vlastně malá Stázka. Ta uzná porážku a odchází. A Zajda je zaměstnaná jako účetní. Nadále se ještě Eklovi dokáže, že rozdával označené karty, když Skeeva pozval na partičku pokeru. A tak se Skeeve rozhodne, že odkoupí jeho hernu. A pošle Zajdu, aby tam udělala inventuru a odhadla cenu. Ovšem, koupí tu hernu za polovinu odhadu.
A co dál? Dál si musíte počkat na další dobrodružství. :)

Sir Arthur Conan Doyle - Sherlock Holmes: Podpis čtyř

4. března 2010 v 9:30 | AnnElfwind
Sherlock Holmes je již nějákou dobu bez případu a nudí se. A aby se nenudil, píchá si Kokain, což se ale, jen tak mimochodem, nelíbí doktoru Watsonovi. Ale pak přichází slečna Morstanová s tím, že jí chodí poštou perly a že se ztratil její otec, který byl voják.
A tak Holmes nastartuje svoje mozkové závity a ujímá se případu. Zjišťuje, že Slečna Marry Morstanová s sebou dokonce přinesla ty perly, které jí chodily a také se jí z otcových věcí povedlo zachránit jakýsi dokument, kde jsou čtyři podpisy.
Dále se dozvídá, že byla na ten den pozvána, aby se dostavila kamsi na určené místo, že se s ní ten, co jí posílal ty perly chce setkat a že chce, aby bylo dosáhnuto spravedlnosti. Slečna si s sebou prý může vzít dva kamarády. A tak se k ní tedy přidávají, kdo jiný taky, Sherlock Holmes a doktor Watson.
Na smluveném místě čeká nějáký muž, který je odvede do drožky, která je odvede bůhví, kam. Jediný Holmes má přehled, kam zhruba mohou jet, protože zná patrně všechny ulice v Londýně. Drožka je doveze do zapadlé čtvrti a muž je zavede do jednoho domu, kde na ně čeká Thaddeus Sholto, syn majora Sholta.
A vypráví jim příběh o tom, jak jeho otec a otec slečny Marry, přivezli poklad, který si původně měli rozdělit, jenže, pohádali se a prokázal se mamon majora Sholta. A pan Morstan upadl při té jejich hádce tak nešťastně, že si rozrazil lebku o roh nevím, čeho. Major Sholto vůbec nevěděl, co dělat, ale jeho sluha, který si to vyložil úplně jinak, mu řekl, že to ututlají. A tak se zbavili těla. A pak major poklad ukryl.
Jenže se z nějákého důvodu bojí všech lidí s dřevěnou nohou. A na jednoho dokonce vystřelil. Ale je těžce nemocný a když už jenom leží v posteli a čeká na smrt, zavolá si svoje dva syny - Thaddeuse a Bartholomewa. A poví jim celou historii pokladu. A taky o Marry, a o tom, že má na část pokladu nárok. Jenže, když už se jim chystá říct, kde poklad je, zpozoruje v okně postavu, která mu způsobí smrt. Ne, že by ho zabila, ale ten šok. A tak poklad zůstává ještě nějákou dobu ukryt, než ho konečně nachází Bartholomew.
A tak se Marry, Sherlock Holmes, doktor Watson a Thaddeus vydávají k domu Pondicherry lodge, kde chtějí najít Bartholomewa a vyjasnit si vlastnictví pokladu. Jaké je ovšem jejich překvapení, když ho nalézají ve jeho pracovně mrtvého. A sice otráveného jedem, který byl na trnu, který zase, byl patrně vystřelen domorodou foukačkou.
A tak Holmes pošle Thaddeuse pro policii a pak se spolu s Watsonem sám pouští do pátrání. Dojde k závěru, že tam byli dva lidé. Jeden malý, co přilezl po střeše a druhý s dřevěnou nohou, který vylezl po provaze, který mu z okna spustil ten malý. A taky zjišťují, že ten malý byl bosý a že šlápnul do jakéhosi páchnoucího čehosi, co se rozlilo na zemi.
A proto je Watson vyslán, aby obstaral psa Tobyho, který je podle Holmese schopný tuhle stopu bez problému sledovat. Stane se a oba dva se vydávají za psem, který je vede. Nakonec ale stopu ztratí u řeky. A tak začnou pátrat tam. Zjistí, že chybí jeden parní člun, Najáda. A tak se rozhodnou pátrat po ní. Nejprve nemají úspěch, ale potom nasadí Malé příležitostné detektivy z Baker Street, jenže ani ti nic nevysledují a tak se do toho Holmes pouští sám. A zjišťuje, že Najáda je ukrytá v jedné loděnici, aby se na ní opravilo něco, co opravu vůbec nepotřebuje. A že je samozřejmě připravená kdykoli vyplout.
A nakonec Holmes spojí síly s inspektorem Athelneym Jonesem, který se celým případem taky zabýval, ale pozatýkal kde koho, aniž by se trefil. Jones má teda za úkol sehnat rychlý policejní člun a že budou čekat, až Najáda vypluje a budou ji stíhat. Holmes doufá, že ten malý, z kterýho se vyklubal nebezpečný domorodec, už nemá žádné foukací trny, protože jich váček našli na střeše Pondicherry Lodge.
Po chvíli čekání ve člunu honička opravdu začíná. Nejprve to vypadá, že Najáda jim ujede, ale nakonec se tak nestane. A poté, co Holmes s Watsonem zastřelí domorodce, a poté, co Najáda najede v bažinách na břeh a Jonathan Small, který je naším mužem s dřevěnou nohou, tam uvízne, se případ vpodstatě uzavírá.
A nakonec se ještě ukáže, že Athelney Jones přeci jenom chytil alespoň jednoho člověka správně. A to komorníka, který byl komplicem a člověkem, kterého měli domorodec a Small v domě. Ukáže se, že Small vůbec Bartholomewa nechtěl zabít a že za to domorodci vynadal. A nakonec se ješě ukáže, že poklad skončil na dně řeky Temže. ale ne v truhle, nýbrž poházený naprosto jen tak. A Watson se zamiloval do slečny Marry Morstanové, která je pro něj díky ztracenému pokladu opět dosažitelná.

Sir Arthur Conan Doyle - Sherlock Holmes: Studie v Šarlatové

3. března 2010 v 21:00 | AnnElfwind
Doktor Watson se vrací z Afghánistánu do Londýna a chce si pronajmout byt. Jenže se bojí, že nebude schopný utáhnout sám nájem a tak se shání po někom, kdo by si byt pronajal s ním. V Londýně naráží na kolegu z války a ten ho seznamuje s Holmsem, který čistě náhodou hledá někoho, kdo by si s ním pronajal byt. Nakonec si ti dva spolu byt pronajmou. A to na Baker Streat.
Sherlock Holmes je pro Watsona ale jedna velká neznámá. A tak si sepíše seznam toho, co o něm ví. A čeho je, popřípadě není, Holmes schopen. Mimo jiné tam patří vlastnosti jako třeba, že výborně hraje na housle, ovládá šerm a box.
Ale Holmes milému doktoru Watsonovi nakonec stejně prozradí pár věcí o sobě. Například to, že je detektivní poradce a když si detektivové, jako je například Lestrade, nevědí rady, chodí za ním a jeho úžasnýma analityckýma schopnostma.
No, a pak za ním přijdou páni komisaři s případem zavražděného v opuštěném domě. Nicméně, nejprve se ani něják zvlášť nedomnívají, že vůbec jde o vraždu, to až Holmes pozná, že dotyčný byl otráven. Byl to nějáký vážený pán, Dreber? Asi ano.
A ten pán má sekretáře, ale k tomu se dostaneme. Takže, pána našli s výrazem šílenství ležet v místnosti, kde prakticky nic nebylo. Jen špalík svíčky na krbu a slovo Rache na zdi. Nicméně, to by nebyl Holmes, aby něco nenašel. A to třeba zásnubní prstýnek, nebo otisky kroků vraha. A také před tím domem otisky kol drožky. A jeho neomylný nos ucítí, když se sklání nad mrtvolou, že byla otrávena. Jedem.
Pátrání se rozjíždí a každý si pátrá po svém. Jeden z detektivů se snaží najít sekretáře pana Drebera. Jenže ten druhý si myslí, že je to k ničemu a hledá někoho jného. A Holmes? Ten již dávno ví, po kom se dívat. A to po chlapovi v kabátě s vousem a rudým obličejem.
Nakonec je nalezen i sekretář, jenže, ouha, je nalezen mrtvý. A co z toho plyne? Že vrah opět udeřil. A co znamená slovo nalezené na zdi v místě první vraždy? Je to německy pomsta. Ale je tu další věc, druhý muž nebyl zavražděn jedem, ale ubodán nožem. Nicméně, našla se krabička se dvěma podezřelýma pilulkama. A ty se dostanou do ruky Sherlocku Holmesovi.
A to by nebyl on, aby hned neudělal test. Obě pilulky jsou rozpustné ve vodě a tak z jedné odkrojí půlku, dá ji do vody a směs podá Watsonovu umírajícímu psu. Jenže se nic nestane. Vypadá to, že se Holmes spletl, ale nakonec se přeci jen ukáže, že měl pravdu. Z pilulek byla otrávená jenom jedna. Byla to sázka do loterie. Vrah dal první oběti vybrat. Pokud by si vylosovala pilulku, ve které jed nebyl, byl by to vlastně konec.
A pak zasahují příležitostní mladí detektivové z Baker Street, což je banda kluků, která za pár drobásků občas Holmesovi pomáhá. Mno, a ti, přesně podle popisu najdou toho, koho Holmes chce, a což je zároveň vrah. Pracoval jako drožkař. A měl přijít pomoci Holmesovi s údajným zavazadlem, jenže ten mu při tom nasadí želízka a pak všechno vysvětlí oběma inspektorům.
Případ je uzavřen, ale vrah umírá na vydutou aortu ještě dřív, než má soud.
A to je vlastně konec Studie v Šarlatové. Je to první z případů Sherlocka Holmese a rozhodně to můžu jedině doporučit. :) Není nad dobrou detektivku. :)

Simon R. Green - Za modrým měsícem

11. února 2010 v 20:10 | AnnElfwind
Rupert a Julie jsou zpátky, ale tentokrát pod jmény Jestřáb a Rybářka. Slouží jako kapitáni Hlídky v městském státě Havenu. Povede se jim potlačit vzpouru v docích, kde lidské dělníky nahradily zombie ovládané bratry De Wittovými. Pak se setkávají s Chancem a jeho psem Pašákem, který jim oznamuje, že je královský Kvestor a že král Harald byl zavražděn. A že se mají vrátit do lesního království.
Ti nejdřív nesouhlasí, ale nakonec se podvolí. Nicméně, nejprve se rozhodnou zlikvidovat všechny velký hlavy v Havenu. A samozřejmě bratry De Wittovy. A tak si v hlavním stanu Hlídky naberou všemožné výbušniny a jiné blbůstky a jdou konat pomstu ve jménu spravedlnosti.
U De Wittových narazí na jednoho čaroděje. Je to ten, který bratrům umožnil ovládání zombií. Díky Jestřábově sekyře, kterou mu dal Velemág, a která má magickou moc, se jim povede čaroděje zneškodnit. A potom si podají všechny velký zvířata, když se sejdou v hospodě v nóbl čtvrti. A to udělají tak, že jim tam hodí Chaosovou bombu. A následně si podají největší zvíře vůbec. A povede se jim ho zabít. Jenže pak jsou pronásledováni a musí ujíždět z Havenu úprkem v prk. A to se jim povede. Chance otevře průrvu a jsou doma v Lesním království.
Po několika dnech cesty přijíždějí na Lesní hrad, kde jsou ale všichni zklamaní, že "se princ Rupert a princezna Julie nevrátili a že za sebe poslali jenom jakési kapitány Hlídky ze státu, o kterém vživotě neslyšeli - Jestřába a Rybářku". Ale Královna Felicity je přijme a nechá je Haraldovu vraždu vyšetřovat.
A tak ti dva začínají s výslechem všech možných individuí v hradu. Počínaje Magusem, přes lorda Viviana (Kapitán stráže), Sira Roberta Hawka (Hrdinu z války s démony), Královnu Felicity a konče Vévodou Alrikem, který je Felicitin otec. Mimo jiné je otcem ji Julie.
Magus do dvou hlavních hrdinů pořád hustí, že musí jít do převrácené katedrály, která se objevila, když otevřel průrvu mezi severem a jihem. A že prý je to osud a kdesi cosi. A majordomus z té katedrály není o nic moudřejší. Navíc, ztratilo se tam několik průzkumných výprav. Vrátil se jeden jediný muž a pořád jenom žbleptal o tom, že je tam Hořící muž.
A což teprve tajemný Šaman, který se objevil na nádvoří mezi vesničany a který hlásá o demokracii a o právech pro lid. A co Haraldova poslední zpráva, ve které varuje před odkazem jejich otce - Krále Jana? A aby to všechno bylo ještě horší, na hrad míří Kráčející muž, též zvaný Hněv Boží ve světě lidí, nebo také Nářek Jericha.
Nakonec se do převrácené katedrály vydá skupinka čtyř osob. A sice - Nářek Jericha, Jestřáb a Rybářka, kteřá ho odmítají pustit samotnýho a Majordomus. Spustí se do katedrály a tam na ně čeká Hořící muž, který je vlastně autorem katedrály a který učinil krvavou oběť a tím se katedrála stala převrácenou.
Ten je vyvede po schodech okolo stěny nahoru, tedy vlastně dolů do špice katedrály. Po cestě se staví v Kostnici, která tam je vybudovaná. Najdou tam mnohé ssvaté relikvie a mimo jiné tři zbylé Pekelné Nástroje. A schránku s prvotní jiskrou, která tam byla uzavřena poté, co bůh řekl "budiž světlo".
Nakonec dojdou do ze zlata vyrobené komnaty, kde je okno s okenicema. Rybářka, jako skeptik se domnívá, že za ním bude jenom hlána, ale opak je pravdou, je to cesta do Snění, kte přežívají tranzitivní bytosti, jako třeba Kníže démonů. A právě proto je tam s nimi majordomus, kterému se pomocí Ruky slávy povede bránu otevřít.
Jestřáb, Rybářka a Nářek Jericha se vydávají branou dál, jen aby narazili na modrý měsíc, stvůru zvanou Kravé kosti, Maguse a samotného Knížete démonů. Vypadá to, že Magus chce ty tři zničit, ale nakonec vypluje najevo, že byl ve světě lidí moc dlouho a že si je oblíbil a proto se chystá bránu do Snění natrvalo uzavřít. A potřebuje k tomu lidskou oběť.
Jenžej to se zase nelíbí Jestřábovi a Rybářce, teď už zase Rupertem a Julií. A ještě jedna věc, Rupert má zase obě oči. A pak si vzpomenou na Duhový meč, který jim majordomus přinesl, než se na tuhle výpravu vydali. Magus sice říká, že to nebude fungovat, teda, když si zrovna nestěžuje na to, že Kráčející muž tam neměl vůbec být a že všechno zkazí. Nicméně, pak si vzpomenou ještě na prvotní jiskru. A napadne je ty dvě věci spojit. A udělají to.
A takhle zničí snění, nebo je alespoň natrvalo odříznou od světa lidí, a Duha je donese zpět do zlaté místnosti a katedrály, která již zase stojí správně. A i hrad, která měl dosti zvláštní topologii se zase roztáhl do původní velikosti, když před dávnými časi obepínal katedrálu.
Nakonec se ukáže, že všichni věděli, že Jestřáb a Rybářka jsou Rupert a Julie, ale že je naschvál nechali parcovat inkognito. A také se ukáže, že vrahem Haralda je vlastně Šaman, který se ukáže být králem Janem, jehož tělo se po válce s démony nidky nenašlo. A Rupert s Julií zase ujíždějí pryč, protože nechtějí kralovat.

Mno, asi jsem něco vypustila, jako třeba čarodějku Tiffany, ale to je jedno, to není důležité. Důležité je, že i mrzoutský vévoda Alrik se nakonec dovede usmívat a Felicitino dítě je v bezpečí právě díky němu. XD Ale dost, pokud chcete vědět víc a znát Pašákovy hlášky, rozhodně doporučuju přečíst. xD Stojí to za to.

Robert Asprin - Mýtus pokračuje, aneb Skeeve vrací úder

10. února 2010 v 15:44 | AnnElfwind
Tak jo, sice nemáme čtvrtý díl, ale já jsem se již smýřila s tím, že si ho prostě nepřečtu. A proto je tu díl pátý. V tomto díle se Král Rodrik z Posiltského království rozhodne, že si vezme dovolenou a donutí Skeeva, aby ho zastoupil, jenomže se ukáže, že se Rodrik prostě jenom nechce oženit s královnou Bolehlavou z Bezvýchodného království. A aby to bylo ještě horší, Aazh je lstí přinucen vrátit se na svou rodnou dimenzi - Perv. A tak je chudák Skeeve na vše sám.
A pokud si myslíte, že horší touž být nemůže, jstena omylu. Ještě je tu Mafie, která pase po armádě Velkého Jula a po samotném čaroději Skeevovi. Král se ale naštěstí najde, nicméně, problém je Mafie. A tak jim Skeeve nabídne přístup na Bazar na Paklu.
A to by nebyla Mafie, aby nerozjela nějáký špinavý kšeft. A tak začnou nabízet dablům pojištění. Ti to zprvu přijímají, protože jaksi nemají jinou možnsot, ale nakonec požádají o pomoc Skeeva a ten, již i s Aazhem (Kterýmu se povedlo vrátit), Tanandou, Kulíkem, Gusem a drakem Glípem, se pouští do díla. Sabotují krámky a dablové by nebyli dablové, aby se nepoučili. A nakonec se začnou sabotovat sami, protože jim z toho od mafie, u které se předtím pojistili, prší prachy.
Nakonec se mafie dá na sázení a zkrachuje i tam. A dopadne to tak, že Skeeve pracuje na dvou frontách. Jak pro dably, tak pro Mafii a jelikož se rozhodl opustit Posiltské království, kde se vše vyřešilo, nadobro, usazuje se na Pakle na Bazaru.
A pak je tu další malý oříšek, Aazh si myslí, že ho již Skeeve nepotřebuje, ale nakonec se rozhodne s ním zůstat. Ale už ne jako jeho učitel, nýbrž jako jeho partner. A pak tam jsou tajemné zadní dveře v jejich domě, které vedou do nějáké mezidimenze. A co se za nimi skrývá? Tak to bude patrně v dalším díle, takže si budete muset počkat. xD
Ale rozhodně váám doporučuju si to přečíst, protože se u toho krásně pobavíte. :)
 
 

Reklama