Zpravodaj:

  • Tak jo, vážení, opět jsem změnila design. A tentokrát tu asi zůstane delší dobu, protože se mi líbí. :) Holt mám Danteho ráda.
  • A ještě jedna věc. Mimo knih tu jsou taky herní tipy a triky, co jsem sama z her vyzjistila. A doufám, že vám to pomůže. :)

mount and blade

Kůň

24. ledna 2011 v 21:12 | AnnElfwind
   Rychlost, nebo větší útok? To záleží na tom, jakou používáte zbraň. Pokud máte rádi luk, tak určitě volte koně rychlejšího. A pokud luk používáte, nezapomeňte si zvyšovat schopnost "Jízdní lukostřelba" kdykoli je to možné. Pokud jste tento typ, doporučuju vám plnokrevníka. Postupem času samozřejmě toho rytířského. Toto uskupení se hodí i pro ty, co používají jednoruční meče a meče bastardy.
   Ovšem pokud máte radši sekery, doporučuji opancéřovaného koně. Jsou odolnější a pro boj muže proti muži rozhodně vhodnější. Takže pokud máte rádi rubačku, volte pancéř.
   Pokud používáte oštěpy a jiné vrhací zbraně, vyzkoušejte lovecké nebo stepní koně. Jsou dobře ovladatelní a rychleji zatáčí, takže jste rychleji naštelovaní pro hod.
   A co ti z vás, kteří používají obouruční meče? No, to je jasná volba ne? Také opancéřovaného koně. Prostě, na boj muže proti muži není nic vhodnějšího. :)

Jak snadno získat peníze?

24. ledna 2011 v 21:08 | AnnElfwind
   Zúčastněte se nějákého turnaje. Ovšem nedoporučuju turnaje v království Swadia, neboť ve všech se používají jen a jen dřevce, což není zrovna nejlehčí. Nedoporučuju začátečníkům. Pokročilejší mohou zkusit svoje štěstí. A kdo ví, třeba se jim povede nakonec vyhrát. Je to dřina, protože to dřevcem jde prostě pomalu, ale vyhrát se dá. Když už ho umíte jakš takš ovládat.

Ke komu se přidat?

24. ledna 2011 v 21:06 | AnnElfwind
   Nejlepší je přidat se ke království Vaegris. Neboť narozdíl od království Swadia je umístěno na strategičtějším místě. A narozdíl od království Nordů má jízdní jednotky.
   Království Rokokské není zrovna nejšťastnější volba, neboť je roztahané moc do šířky a není nejlehčí jej ubránit.
   Chanát Khergit není špatná volba, ale doporučuju spíše zkušenějším hráčům, neboť ti nomádi, co tam jsou, jsou setsakra rychlí. Ovšem Chanát má tu výhodu, že má jízdní lučistníky. A to jako jediné království.
   Království Swadia má možná dobré jednotky, ale ze všech pěti království je nejnešťastněji umístěno. Je uprostřed mapy a tvoří tak centr celého hracího pole. Bohužel sousedí se všemi ostatními královstvími. Takže přese všechny svoje výhody se dá napadnoout nejsnadněji. Na druhou stranu je to ale dobrá věc pro hráče, kteří hledají výzvu.
   Co nám zbývá? Království NOrdů. Jejich království je strategicky umístěno nejlépe, ale pokud se k němu chcete přidat, doporučuji nejlépe dosáhnotu dobrých vztahů s královstvím Vaegris. To vám umožní najímat jízdní jednotky a zároveň být v té nejvýhodnější pozici.
 
 

Reklama