Zpravodaj:

  • Tak jo, vážení, opět jsem změnila design. A tentokrát tu asi zůstane delší dobu, protože se mi líbí. :) Holt mám Danteho ráda.
  • A ještě jedna věc. Mimo knih tu jsou taky herní tipy a triky, co jsem sama z her vyzjistila. A doufám, že vám to pomůže. :)

posel smrti

Hrob Marcuse Gordona

24. ledna 2011 v 20:50 | AnnElfwind
Hrob Marcuse Gordona
    Tady můžete vidět něco, co vám pomůže dostat se do hrobu Marcuse Gordona. Nalevo to je sestavení kamenů, který hrob otevírají. Respektive otevírají vchod do něj. Povšimněte si, že ten uprostřed je červený, ty, co jsou jenom obrysy, jsou bílé a ten zbytek černý.
   Dále tam pak máte napsané řešení hádanek, které také budete potřebovat. Ovšem tady na vás apeluji, abyste to zkusili vyřešit sami, protože ty hádanky nejsou zas až tak těžké.

Vlk a důlní šachty

24. ledna 2011 v 20:47 | AnnElfwind
Znamení zvěrokruhu
    Než se pustím do objasňování té vlčí věci, ráda bych vám sem dala tato znamení zvěrokruhu. Nejsem si už jistá, k čemu tam byla potřeba, ale zároveń věřím tomu, že k něčemu potřeba určitě byly. Protože jinak bych si je nekreslila.

   A samotný vlk. V jedné části hry se pohybujete v důlních šachtách. Potom z nich máte vyjít ven. Jenže, je tam mříž. V tomto místě si hru uložte, protože se může stát, že byste to mohli pokazit a pak byste to museli hrát znova.
   Máte uloženo? Dobře, tak jedeme dál. Nyní prozkoumejte mříž. Udělejte to dřív, než na ni vystřelíte. A prozkoumejte hlavně zámek. Protože jinak to nebude fungovat. A i tak to možná fungovat nebude. Pokud jste zámek prohlédli, vemte pistoli a vystřelte na něj. Pokud se vám to nepovede napoprvé, nestřílejte podruhé, nýbrž si hru nahrajte z uložené pozice a zkuste to znovu. Opakujte tak dlouho, dokud nerozstřelíte mříž a zámek hned napoprvé.
   Protože pokud byste na mříž vyplítvali oba dva náboje, jste lidově řečeno v prdeli. Neboli Game Over. Protože venku čeká vlk a jediné, co na něj platí, je právě pistole. Proto si musíte nechat ten druhý náboj. Abyste byli schopni přežít a pokračovat ve hře.

Závěrečný labyrinth

24. ledna 2011 v 20:41 | AnnElfwind
Mapa závěrečného labyrinthu
    Toto je technický nákres labyrinthu, kterým budete muset projít, abyste se dostali do závěrečné poslední komnaty a na konec hry. Dám vám k němu pár rad.
  1.    Na mapě jsou vyznačeny dva otvory ve zdi. Rozhodně tam nesahejte. Pokud tak uděláte, Samuelovi projete hlavou bodec a bude to Game over.
  2.    V horní části labyrinthu jsou vyznačené dvě komory, které z něj ústí pryč. Ta levá je místo, kam musíte umístit tu kouli, o které jsem mluvila v jednom z předchozích článků. To druhé jsou schody, ale jsou za dveřma a otevřou se až poté, co labyrint vyřešíte.
  3.    Medailonek. Vidíte, že tak je označeno jedno místo na mapě. Tam najdete věc, která vážně vypadá jako medailonek. A tím se dají otevřít dveře, které vedou do části, kam se má umístit výše zmíněná koule.
  4.    Dále tam můžete vidět nápis propast. Tam raději ze začátku vůbec nechoďte. Později ji budete schopni zavřít helmou a mečem.
  5.    Na stěnách vidíte nakreslené takové kuličky. Symbolizují místa, kde mají být rozsvícená světla. Ony jsou klíčovým faktorem k překonání tohoto labyrinthu.
   Doufám, že vám to pomůže. Koneckonců, píšu to pro vás. :)

Poslední komnata

24. ledna 2011 v 20:32 | AnnElfwind
Závěrečná komnata
    Je to vlastěn oltář z vidění, které následuje po objevení pátého symbolu, které se vyskytují na každém místě vraždy. Objeví se v době, kdy ti všímavější z vás už budou vědět, kdo vrah je. A věřte mi, že to je nemilé překvapení.
   Tady u toho oltáře to všechno skoro skončí. Pokus se dostanete až tam, tak už vás čeká jen závěrečné video, které rozhodně není nic pro slabší povahy.

   Což mi připomíná, že pro vás mám varování. Pokud si Samuela Gordona, hlavní postavu příběhu, oblíbíte, tak nedoporučuju hru dohrávat až do konce. Protože, no, pokud to chcete mermomocí vědět, zamodřete si následující text:

   Samuel Gordon na konci zemře, protože on je ten vrah a jediný způsob, jak zrušit kletbu, která se nad rodem Gordonů vznáší je, že obětuje svůj život.

   Tak, pokud to chcete vědět, výše uvedený text vám to rád sdělí. Pokud se ovšem necháte radši překvapit, vězte, že tak činíte na vlastní nebezpečí. A za případné citové ujmy, či ujmy na zdraví, rozhodně neruším.


Koule + kód trezoru

24. ledna 2011 v 20:27 | AnnElfwind
Koule
    Tato koule vám po zasazení do oltáře umožní v závěrečném labyrintu rožínat a zhasínat světla. Bez ní není možné hru dokončit.
   Považujte to prosím za první nápovědu.
   Podle poznámek, které u toho mám napsané, bych si tipla, že je poprvé k vidění ve Williamově deníku.

   Dále bych vám chtěla říct, že kód k Robertovu trezoru je 63081. Není zrovna nejlehčí ho uhodnout a proto vám ho sem píši. I když, určitě neuškodí zkusit na to přijít i bez nápovědy, co vy na to?
   A když se vám to nepodaří, vždycky se přece můžete podívat. :)

Obecně o Poslu smrti

24. ledna 2011 v 20:20 | AnnElfwind
Obal CD
    Jak už jste si mohli přečíst v rozcestníku, tato point and click hra je docela detektivního rázu. Pravdou ovšem je, že takto to vypadá jenom zpočátku. Čím dál hrajete, tím víc se detektivka zvrtává do hororu. A on to opravdu horor je. Holt to tak jenom ze začátku nevypadá.
   Postava, za kterou hrajete, se jmenuje Samuel Gordon a můžete ho vidět na přiloženém obrázku. V celé hře jde vlastně o to, abyste zjistili, kdo stojí za sérií záhadných vražd, u kterých jsou vždy na místě činu nalezeny záhadné symboly.
   Dobré je si dělat poznámky a hru si často ukládat, aby se vám nestalo to, co se často stávalo mně. A to, že jsem neustále umírala a pak jsem musela některé banální úseky hrát znovu a znovu. Ale co jsem opravdu poctivě dělala je, že jsem si psala poznámky. A o ty se s vámi ráda podělím. Asi tam nebude moc poznámek ze začátk hry, ale věřte, že tak od dvou třetin hry mám poznámek dost a dost. Na několik stránek v A4 sešitu mi to vyšlo.
   Mezi poznámky se řadí i některé vhodné nákresy a kódy. Ale vše se dozvíte v následujících článcích. :)
 
 

Reklama